گروه خبری gsm: شرکت سامسونگ با انتشار بیانیه*ای اعلام کرد که تولید انبوه تراشه*های حافظه*ای dram با اندازه کوچک*تر را آغاز کرده است که به شرکت*های بزرگ کمک می*کند نسل جدید گوشی*های هوشمند، رایانه*های لوحی و دیگر دستگاه*های الکترونیکی همراه را به صورت باریک*تر و سبک*تر به تولید برسانند.

به گزارش ایستنا، سامسونگ اعلام کرد که مدل جدید تراشه*های dram آن با حافظه داخلی 4 گیگابایتی نسبت به مدل قبلی انرژی کمتری مصرف می*کند و سرعت خواندن اطلاعات در آن 2 برابر افزایش یافته است. این محصول که هم*اکنون برای عرضه به تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی آماده شده، با تمامی سیستم*های عامل و ابزارهای موجود در بازار سازگاری دارد.

شرکت سامسونگ با کوچک کردن اندازه حافظه*های dram موفق به افزایش سرعت و کاهش مصرف انرژی در آن*ها شده است. این محصولات پیش*تر مبتنی بر فناوری 40 نانومتری ساخته شده بودند که سامسونگ هم*اکنون موفق به تولید آن بر پایه فناوری 30 نانومتری شده است. گفته می*شود که آخرین سری از حافظه*های dram که هم*اکنون به تولید رسیده، سرعت دو برابری نسبت به مدل قبلی را شامل می*شود. سرعت انتقال اطلاعات در این محصول جدید یک گیگابایت در ثانیه است.

لازم به ذکر است که کوچک شدن حافظه*های dram برای تولیدکنندگان تلفن*همراه بسیار مهم محسوب می*شود. زیرا این شرکت*های هم*اکنون تاکید فراوان بر کاهش مصرف انرژی در گوشی*های هوشمند دارند و می*کوشند با کاهش ضخامت آن*ها، محبوبیت بیشتری نزد کاربران کسب کنند. ش
متشکرم............