دوکوموی ژاپن دو گوشی مجزا را در قالب یک گوشی تولید کرد


شرکت مخابراتی NTT DoCoMo ژاپن از تولید گوشی جدیدی خبر داده است که در اصل دو گوشی مجزا محسوب می*شود و تاکنون نمونه آن در دنیا ساخته نشده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این گوشی به صورت تاشو* طراحی شده است که از قسمت پایین دو بخش متحرک روی آن بسته می*شوند. کاربران می*توانند در صورت نیاز کفه*های تاشوی این گوشی را از یکدیگر جدا کنند و از هرکدام از این صفحه*ها به صورت جداگانه استفاده نمایند.

قابلیت جدا شدن این گوشی می*تواند در بسیاری از موارد برای کاربران مفید باشد و به کاربر امکان دهد که با قرار دادن سیم کارت در هر یک از دو بخش مجزا، از آن*ها به صورت جداگانه استفاده کند.

به گفته مسؤولان شرکت NTT DoCoMo، از جمله مزایای این نوع طراحی می*توان به زمانی اشاره کرد که کاربر در حال انجام مکالمات صوتی است و در عین حال قصد دارد به اطلاعاتی روی گوشی خود دسترسی داشته باشند. به این ترتیب، کاربر می*تواند با جدا کردن این دو سطح، به طور همزمان مکالمه انجام دهد و اطلاعات روی گوشی را مشاهده کنند.

از دیگر امکانات گوشی جدید DoCoMo این است که افراد می*توانند روی نمایشگر آن، فیلم ویدیویی مشاهده کنند و با جدا کردن بخش دیگر، از صفحه*کلید به عنوان سیستم کنترل از راه دور استفاده کنند و نمایش فیلم را مدیریت نمایند. صفحه*کلید این گوشی به هر دو حالت عددی و حروفی قابل استفاده است. دو صفحه جدای این گوشی به وسیله مکانیزم خاصی از نیروی مغناطیسی به یکدیگر متصل می*شوند.

مسؤولان شرکت مخابراتی NTT DoCoMo تاکنون زمان دقیقی برای عرضه این گوشی در بازار تلفن*همرها مشخص نکرده*اند.