مدیرعامل شرکت پرورش داده.ها گفت: در حالی که ما از نظر فنی از چینی.ها برتر بودیم در آستانه انعقاد قرارداد با اپراتور سوم برای انجام بخش فناوری اطلاعات آن، شرکت هوواوی با کاهش یکباره ۲۰ میلیون یورو از مبلغ قرارداد پیمانکار این اپراتور شد. به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از وایمکس نیوز، احمد بیدآبادی در هفدهمین نمایشگاه الکامپ افزود: شرکت پرورش داده.ها پروژه FTTX را برای شرکت مخابرات استان اصفهان در دست اجرا دارد.
[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  وی ادامه داد: این شرکت مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت را نیز در دست دارد.
  بیدآبادی با اشاره به اعلام آمادگی پرورش .داده.ها برای حضور در پروژه اپراتور سوم گفت: یک سال برای قرارداد با اپراتور سوم تلاش و رفت و آمد کردیم و در این راه نیز ۵/۱ میلیارد تومان هزینه شد.
  وی ادامه داد: حتی پس از یک سال برای انجام بخش فناوری اطلاعات این پروژه، با اپراتور سوم قرارداد نیز امضا کردیم.
  رییس هیات مدیره شرکت پرورش داده.ها ادامه داد: شرکت هوواوی چین که دید قرارداد ما و اپراتور سوم جدی شده به یکباره مبلغ پیشنهادی را ۲۰ میلیون یورو کاهش داد و گفت که به صورت فاینانس، مبلغ را دریافت می.کند.
  بیدآبادی گفت: به این ترتیب مسوولان اپراتور سوم از انعقاد قرارداد با ما منصرف شدند و با هوواوی چین قرارداد امضا کردند و هم.اکنون چینی.ها این پروژه را انجام می.دهند.
  وی عنوان کرد: فاینانس به ابزاری در دست چینی.ها تبدیل شده است که این امتیاز ویژه چینی.ها، طرف قرارداد می.تواند مبلغ قرارداد را در مدت پنج سال آینده و به صورت قسطی به چینی.ها پرداخت کند؛ بانک مرکزی ایران نیز تضمین می.کند که برای مثال اپراتور سوم، این پول را در پنج سال آینده به چینی.ها پرداخت خواهد کرد.
  وی با بیان اینکه در پروژه اپراتور سوم از چینی.ها چیزی کم نداشتیم، گفت: حتی توانایی.های برتر فنی ما، باعث شد که از نظر فنی امتیاز بیشتری از چینی.ها به دست آوریم و برای انجام پروژه انتخاب اول شویم؛ اما چینی.ها از هر راهی، با ارایه پیشنهادهای ارزان.تر مشتری.ها را به سمت خود می.کشند.
  بیدآبادی افزود: هم.اکنون نیز پروژه.ای را برای بیلینگ شرکت ارتباطات زیرساخت انجام دادیم که در ابتدا توانایی بالقوه انجام آن را به صورت کامل در داخل کشور و با متخصصان خود نداشتیم.
  بیدآبادی گفت: اما برای انجام چنین پروژه.هایی راه.حل.های منطقی وجود دارد؛ همانند روشی که دیگر کشورهای پیشرفته برای انجام پروژه.های خود به کار می.برند.
  وی افزود: در این پروژه هفت نفر مشاور خارجی را استخدام کردیم و این افراد مدیریت پروژه را انجام دادند و کارهای اجرایی برعهده متخصصان داخلی است؛ پس از آن متخصصان داخلی ما، از کار کردن در کنار این هفت نفر، روش کار را یاد گرفتند.
  بیدآبادی گفت: این مشاوران خارجی در کشورهای پیشرفته ۱۰ هزار یورو دستمزد می.گیرند و ۴۰ درصد آن را نیز مالیات می.پردازند.
  بیدآبادی افزود:. به این ترتیب مشاور خارجی با انگیزه برای ایرانی.ها کار می.کند و علاوه بر اینکه متخصصان ما هم.اکنون از آنها کار یاد گرفته.اند و بدون حضورشان آنها پروژه را در دست دارند، از آنها برای انجام پروژه.های بعدی نیز ایده گرفته.اند و می.توانیم پروژه.های بعدی را خودمان انجام دهیم.
  این فعال بخش خصوصی تاکید کرد: در جاهایی که گفته می.شود، پروژه.ها جدید هستند و متخصصان ایرانی توانایی علمی انجام آن را ندارند، نیز می.توانیم از مشاوران خارجی بهره ببریم و کار را یاد بگیریم؛ لزومی ندارد که با این بهانه فرصت انجام پروژه را از دست بدهیم و صفر تا صد پروژه.ها را به خارجی.ها واگذار کنیم.


 • موضوعات مشابه: