[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  سیل در تایلند آسیب زیادی به صنعت تولید هارد دیسک وارد آورده است. سرعت تولید کند شده و قطعات با کمبود مواجه اند. از طرف دیگر شرکت های تولید کننده هارد دیسک با ضرردهی بزرگی مواجه شده اند و آنها مشغول یافتن راه هایی برای رفع مشکلات شان هستند.

  به نظر می رسد یکی از روش هایی که برای جبران خسرات ها انتخاب شده کاهش زمان گارانتی هارد دیسک ها بوده است. در اخباری که منتشر شده شرکت وسترن دیجیتال warranty چند سری از هارد دیسک های تولیدی اش را از ۳ سال به ۲ سال کاهش داده است. و هارد دیسک های جدیدی که وارد بازار می شود، سیاست جدید را دنبال خواهد کرد.

  اما داستان فقط به شرکت وسترن دیجیتال محدود نمی شود. شرکت Seagate هم اعلام کرده که هارد دیسک های جدیدی که از روز ۳۱ ام این ماه وارد بازار می شوند به جای ۵ سال warranty تنها دارای ۳ سال warranty هستند. و جالب تر اینکه این مدت را برای برخی از مدل ها به یک سال کاهش داده است.

  در وضعیتی که قیمت هارد دیسک ها گران و تقاضا برای آنها افزایش یافته، این سیاست برای کاهش زمان گارانتی، زیاد هم با جبران خسارات مالی جور در نمی آید و شاید بتوان آن را نوعی بهره برداری از زمان به حساب آورد.


 • موضوعات مشابه: