گزارش ها حاکی از آن است که تعداد نرم افزارهای ارایه شده برای دستگاه های موبایل به بیش از یک میلیون رسیده است.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، بر اساس گزارش Mobilewalla، تعداد کل نرم افزارهای ارایه شده برای دستگاه های تلفن
همراه آی فون، دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل آندرویید، بلک بری و ویندوز به بیش از یک میلیون نرم افزار رسیده است.
اپل گزارش داده که حدود 600 هزار نرم افزار در فروشگاه App Store خود ارایه داده است.
گفتنی است، آیتیونز اپل نخستین فروشگاه نرم افزاری به شمار می رود که در سال 2008 راه اندازی شد و پس از آن فروشگاه App Store اپل تاسیس شد.
بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود تا پیش از پایان سالجاری میلادی به طور میانگین برای دستگاه های iPhone, iPad و iPod Touch بیش از 80 نرم افزار دانلود شود.
تحقیقات نشان داده که کاربران اپل به طور میانگین یک دلار و 50 سنت برای خرید نرم افزار ویژه گوشی آی فون و 6 دلار برای آیپد صرف می کنند.
برخلاف فروشگاه اپل که لازم است برنامه نویسان گواهینامه و تعهدنامه داشته باشند، سیستم عامل آندرویید به لحاظ کدباز بودن چنین مشکلاتی را برای برنامه نویسان ندارد و همه آنها به راحتی می توانند برای این پلاتفورم برنامه بسازند.
از این رو بازار آندرویید نست به App Store اپل امنیت کمتری دارد و بیشتر مورد تهاجم بدافزارها قرار می گیرد.
بر اساس این گزارش انتظار می رود آندرویید به عنوان رقیب شانه به شانه اپل قدعلم کرده و میزان نرم افزارهای آن در طول سال 2012 از اپل بیشتر شود.
همچنین مایکروسافت انتظار دارد بازار نرم افزارهایش در سال 2012 با خط تولید جدید گوشی های مبتنی بر ویندوزفون توسط نوکیا پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد.
بر اساس یک نظر سنجی، بیش از 40 درصد مردم به خرید گوشی های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون تمایل دارند، بر این اساس انتظار می رود تعداد بیشتری کاربر را از سراسر دنیا به خود جذب کند.
بر اساس گزارش Mobilewalla، نرم افزارهای سرگرمی، بازی و کتاب محبوب ترین نرم افزارهای ارایه شده برای تلفن های همراه به شمار می روند که هم اکنون توسط تبلت های رایانه ای نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
بازار تبلت های آندروییدی هم که در برابر آیپد اپل به لحاظ قیمت پیشرفت فوق العاده ای داشته نیز در افزایش استفاده از نرم افزارها در جهت خرید، کتابخوانی، تماشای فیلم و بازی به لحاظ دارا بودن صفحه نمایش بزرگ موثر بوده است.
بر اساس این گزارش، انتظار می رود تا سال 2015 میزان درآمد حاصل از نرم افزارهای موبایلی به 38 میلیارد دلار برسد.

موبنا

موضوعات مشابه: