شرکت پست اعلام کرد: توزيع قبوض تلفن همراه برعهده پست نيست.

به گزارش ايسنا، متن اطلاعيه شرکت پست جمهوري اسلامي ايران به شرح زير است: "به اطلاع مردم شريف استان.هاي تهران و البرز مي.رساند، نظر به اختلالات موجود در امر توزيع قبوض تلفن همراه و تماس.هاي مکرر شهروندان عزيز مبني .بر تأخير، اشتباه در تحويل و يا عدم دريافت اين قبوض، شرکت پست جمهوري اسلامي اعلام مي.كند با توجه به اينکه شرکت ارتباطات سيار رأسا و با بهره.گيري از شبکه.هاي غيرپستي قبوض را توزيع مي.کند، لذا در اين خصوص هيچ.گونه مسووليتي متوجه اين شرکت به.عنوان متولي رسمي فعاليت.هاي پستي، نيست".

در توزيع دوره چهارم صورتحساب مشتركين سيم.كارت.هاي دائمي همراه اول در استان.هاي تهران و البرز مشكلاتي ايجاد شد و شركت ارتباطات سيار به همين علت مهلت پرداخت قبوض اين دوره را تمديد كرد.

همراه اول همچنين تاکنون چندین پیامک به عنوان یادآوری شناسه قبض، مبلغ قبض و .. در این دوره، برای مشترکین ارسال کرده است. البته نکته جالب توجه و البته مضحک آن است که بدانیم قبوض تلفن همراه تاکنون برای کسی ارسال نشده است و پیامک های ارسال شده (برای شخص بنده 5 عدد) نیز تماما به زبان فارسی بوده اند. همراه اول فراموش کرده است که بسیاری از تلفن های همراه قابلیت خواندن متون فارسی را ندارند و احتمالا این افراد باید از طریق شماره های رند ارسال شده پیام به آنها متوجه مشخصات قبض خود شوند. البته در این حالت هم به علت تعداد بسیار زیاد تبلیغات پیامکی این اپراتور که با شماره های رند ارسال می شوند، امکان قضاوتی صد در صد مطمئن وجود ندارد.


موضوعات مشابه: