روانشناسان هشدار دادند اگر به نگاه كردن طولاني مدت به صفحه تلفن همراه خود معتاد شده.ايد خوب است بدانيد كه اين كار مي.تواند عامل مهمي در بروز اضطراب، افسردگي و حتي بي.خوابي باشد. كاري كوپر، استاد روانشناسي سازماني و سلامت در دانشگاه لانكستر در اين رابطه هشدار داده است كه كاربران تلفن همراه بايد زمان.هاي استفاده از اين وسيله را محدود كنند چون مي.تواند به احساسات آنها آسيب وارد كند.

بنابر گزارش دنیای اقتصاد، كوپر معتقد است: خيره شدن به صفحه تلفن همراه به طور دائمي شما را از مردم دور مي.كند و نسبت به اطرافيان خود حالت منفعلي پيدا مي.كنيد تا جايي كه تصور مي.كنيد نبايد با دنياي اطراف خود تعامل برقرار كرده و با مشكلات و مسائل مختلف روبه.رو شويد.

به نوشته روزنامه سان، همچنين نوري كه مانند تلويزيون از صفحه نمايش تلفن به چشم مي.خورد شما را در خودتان فرو مي.برد و احساساتتان را دستخوش تغيير مي.كند. اين متخصص روانشناسي تاكيد دارد كه فناوري.هاي كامپيوتري مي.توانند اعتيارآور باشند و چون روي فعاليت. رواني انسان تاثيرگذار هستند مي.توانند خلق و خوي انسان را تغيير داده و اغلب احساسات لذت بخش را مورد هدف قرار مي.دهند.


موضوعات مشابه: