سلامشرکت نوکیا در اقدامی به امید افزایش قدرت رقابت و سهم این شرکت در میان رقیبان قدرتمند بازار متنوع تلفن*های همراه، تعداد نیروهای خود در شرکت*های سازنده گوشی*های خود در اروپا و مکزیک را کاهش داده و بخش ساخت محصولات خود را به کارخانه*های آسیایی منتقل خواهد کرد.

این بدان معناست که کارخانه*های این شرکت در سالو فنلاند، کوماروم مجارستان و رینوسا مکزیک با تقریبا ۴ هزار نفر کارمند با تعدیل نیرو و کاهش کارکنان خود مواجه خواهند شد و نوکیا اعلام کرده که از این کارخانه*ها برای ساخت محصولات سفارشی بهره خواهد برد و برای کسانی که نگران از دست دادن شغل خود هستند، برنامه*هایی دارد.

بنابر گزارش فارنت، مطمئنا این موضوع برای کارکنان این کارخانه*ها دردناک خواهد بود، مخصوصا برای کارکنان کارخانه فنلاند که نوکیا را محصولی بومی دانسته و حالا آن را از دست رفته و در چنگال چینی*ها می*بینند.

آن*طور که در گزارش نوکیا آمده دیگر تمامی کارخانه*های تامین*کننده قطعات این شرکت را باید در چین، تایوان و یا در کشورهایی حول و حوش همان منطقه باید خلاصه کرد و این دقیقا همان دلیلی است که نوکیا آن را تمزکز قطعه*سازان خود در یک منطقه عنوان کرده است.