پیش*بینی شرکت پژوهشی فورستر نشان می*دهد تا سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیارد گوشی هوشمند در سراسر دنیا مورد استفاده کاربران قرار خواهد گرفت.به گزارش ایتنا به نقل از همکاران سیستم، به گفته وب*سایت Zdnet یافته*های فورستر نشان می*دهد ، بیش از ۳۵۰ میلیون از این یک میلیارد گوشی هوشمند برای مقاصد کاری و تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیش*بینی*ها همچنین نشان می*دهد بیش از نیمی از کاربران یک میلیارد گوشی هوشمند، در محل کار نیز از گوشی*های خود استفاده خواهند کرد.

بر اساس این یافته*ها، درآمد فروشندگان فناوری*های همراه در سراسر جهان به رقم ۱.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.
درآمد حاصل از فروش نرم*افزارها و برنامه*های کاربردی قابل نصب بر روی این فناوری*ها نیز ۵۵ میلیارد دلار خواهد بود.

فورستر پیش*بینی کرده است در این مدت بیش از ۹۰ درصد از کاربران گوشی*های هوشمند و رایانه*های لوحی از سیستم*عامل*های اپل، گوگل و مایکروسافت استفاده خواهند کرد.

پژوهش فورستر نشان می*دهد رشد کاربرد فناوری*های همراه در کسب*وکارها و شرکت*های تجاری در سراسر دنیا تا سال ۲۰۱۶ دو برابر خواهد شد. تا آن زمان تعداد افراد و شرکت*هایی که کارهای خود را بر روی فناوری*های همراه انجام می*دهند، افزایش چشمگیری خواهد یافت.

فورستر هشدار داده است که رشد شتابنده استفاده از فناوری همراه مشکلات زیادی را نیز در زمینه امنیت و زیرساخت*های فناوری اطلاعات به همراه خواهد داشت و شرکت*ها باید موضوعاتی مثل حمایت از داده*ها و حریم خصوصی کاربران را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

سرعت انتقال داده*ها نیز از دیگر موضوعات مورد اشاره در یافته*های فورستر است. این شرکت اظهار امیداوری کرده است که اپراتورهای تلفن همراه تا آن زمان تمهیدات لازم برای تسهیل تبادل حجم وسیع داده*ها را خواهند اندیشید.


موضوعات مشابه: