مدير عامل شركت اپل،. با نفوذترين مرد جهان حدود چهار ماه پيش شركت اپل را با همه رقبا و فعاليت.هاي نيمه.كاره.اش تنها گذاشت و با روياهاي بسياري كه در سر داشت از دنيا رفت. اما كاركنان، مديران مياني و طراحان اين شركت، اپل را تنها نگذاشته.اند و لحظه.اي تلاش خود را متوقف نكردند تا اين شركت هم.چنان برند محبوب طرفدارانش باقي بماند.

به گزارش ايسنا، در اين گزارش مي.خواهيم به برخي فعاليت.هاي شركت اپل پس از مرگ مدير عاملش بپردازيم.

* فيس.بوك به اپل برنامه كاربردي جديد داد

چندي پيش شبكه اجتماعي فيس.بوك برنامه كاربردي جديدي را براي تبلت آي.پد اپل عرضه كرد و اين برنامه براي آي.پد، شامل بازي.ها، برنامه.هاي كاربردي، گروه.ها و فهرست.هايي در منوي سمت چپ است؛ اطلاعيه.ها و پيام.هايي نيز در بالاي صفحه ظاهر مي.شوند.

اين برنامه كاربردي علاوه بر كارايي استاندارد شبكه اجتماعي، امكان چت و بازي كردن در حالت فول اسكرين را به كاربران مي.دهد و همچنين آلبوم عكس نيز شامل كارايي فول اسكرين بوده و كاربران مي.توانند با ضربه آهسته انگشت خود عكس را باز كنند.

* ساخت تلويزيون اپل

شركت اپل در حال ساخت يك دستگاه تلويزيون است كه امكان دارد اواخر سال آينده و يا در اوايل سال 2013 عرضه شود.

اين خبر كه به نقل از بلومبرگ است به نقل از يكي از كاركنان شركت اپل بود كه اعلام كرد: اين شركت قصد دارد تا امكان دسترسي به برنامه.هاي تلويزيوني از طريق ادغام تمام منابع موجود از جمله تلويزيون.هاي ماهواره.يي، خدمات آنلاين اجاره فيلم و دانلودهاي آي تيونز را به كاربران بدهد.

به گفته زندگينامه.نويس استيو جابز، بنيانگذار اپل، مشكل ساخت يك تلويزيون را شناسايي كرده بود و قصد داشت يك دستگاه تلويزيون كامل كه به.راحتي قابل استفاده و داراي ساده.ترين رابط كاربري است را بسازد.

* شكايت كاربران

چندي بعد باوجودي كه اپل نسخه به.روز شده يك نرم.افزار را براي رفع نقص دستگاه.هاي جديدش عرضه كرده، اما مشتريان اين شركت اظهار كردند كه دستگاه.هايشان با سيستم عامل جديد 5 iOS دچار مشكل عمر ضعيف باتري است.

كاربران پيام.هايي را به وب سايت اپل فرستادند و از اين كه اين نرم.افزار نتوانسته نقص ضعف باتري را برطرف سازد، شكايت كردند اما اين انتقادها براي نخستين بار پس از اينكه اپل سيستم عامل جديد تلفن همراه را عرضه كرد، در رابطه با آيفون 4S جديد اين شركت نمايان شد.

* دستگاه پوشيدني اپل و گوگل

طبق گزارش نيويورك تايمز، اپل و گوگل به.طور محرمانه كار برروي طراحي و ساخت دستگاه.هاي پوشيدني را به.طور جداگانه و از سال گذشته آغاز كرده.اند.

شركت اپل در حال حاضر نمونه.هاي اوليه دستگاه پوشيدني خود را ساخته است و گروه كوچكي از كارمندان اپل در تلاشند تا جايي كه امكان دارد اين دستگاه.ها را سيار و با كارايي بالا بسازند.

يكي از ايده.ها براي دستگاه اپل، يك آي.پاد منحني شكل شيشه.يي است كه مي.تواند مانند يك ساعت به.دور مچ دست بسته شود و كاربر قادر است با استفاده از نرم.افزار دستيار شخصي هوشمند Siri با آن ارتباط برقرار كند.

آيفون نيز نقش مهمي در وجود اين دستگاه ايفا مي.كند؛ دستگاه پوشيدني مي.تواند اطلاعات را براي كاربر و هم.چنين درباره او جمع.آوري كرده و با آيفون به اشتراك بگذارد.

گوگل نيز در حال كار برروي يك دستگاه پوشيدني در آزمايشگاه گوگل X است و ظاهرا از برخي از مهندسان اپل، آزمايشگاه.هاي نوكيا و دانشگاه.هاي مهندسي در اين زمينه كمك گرفته است و دستگاه پوشيدني گوگل نيز همانند اپل، اطلاعات را به تلفن.هاي هوشمند، البته تنها دستگاه.هاي آندرويدي منتقل مي.كند.

*حل مشكل اپ استور

اپل مشكل اپ.استور خود را با جلوگيري از مشاهده استور و دانلود عناوين جديد توسط كاربران آيفون و آي.پاد لمسي داراي سيستم عامل iOS 3.1.3 حل كرد.

اين شركت در پي گزارش كاربرانش مبني بر اينكه قادر به به.روزرساني برنامه.هاي كاربردي موجود هستند، اما امكان دانلود برنامه.هاي جديد را نداشتند، اين نقص برطرف كرد.

* اعطاي لقب "سر" براي طراح اپل

جاناتان آيو، طراح برخي از موفق.ترين محصولات اپل از جمله آي.پاد و آيفون، از ملكه انگليس لقب "سر" دريافت كرد.

جاناتان آيو كه نايب رييس ارشد بخش طراحي صنعتي شرکت اپل است، عالي.ترين رتبه امپراطوري بريتانيا كه يک رتبه از مقام شواليه.گري است را به دليل طراحي و ابداع سرويس.ها از جانب ملكه انگليس دريافت كرد.

* اعتراض به ساخت عروسك.هايي از جابز

به تازگي عروسک.هايي از سوي شرکت چيني اينيکونز به بازار آمده است که شباهت بسيار زيادي با استيو جابز ـ بنيانگذار فقيد شرکت اپل ـ دارد و گفته مي.شود که اين عروسک شبيه.ترين عروسک به جابز در جهان است.

توليد اين عروسک اعتراض مسوولان شرکت اپل را به همراه داشته است و آن.ها به شرکت چيني در خصوص انجام اقدامات قانوني هشدار داده.اند.

*افشاي نام تامين كنندگان اپل

شرکت اپل براي نخستين بار نام تامين.کنندگان قطعاتش را فاش کرد و در تازه.ترين اقدام خود ليستي متشکل از نام تامين.کنندگان قطعات آيفون، آي.پد و ديگر گجت.هايش را منتشر کرد و اين اقدام در حالي صورت مي.گيرد که اين شرکت به دليل موضوعات مربوط به نيروي کار به ويژه در چين با

انتقادات فراواني روبه.روست.

ليست تامين.کنندگان قطعات شرکت اپل براي سال.ها به شدت محرمانه بود و کمتر کسي از آن خبر داشت؛ از جمله تامين.کنندگاني که در ليست اپل به چشم مي.خورند، مي.توان به شرکت.هاي اينتل، برادکام کورپ، آمفنول و سانيو الکتريک اشاره کرد.

*توليد محصولات سازگار با محيط زيست

تمركز اپل بر ساخت محصولات سبز باعث شده است كه شركت ولكس كه تامين.كننده كابل.هاي برق و USB اپل است، به سمت طراحي و ساخت كابل.هاي جديد سازگارتر با محيط زيست حركت كند.

بنا بر گزارش روزنامه London Evening Standard، شركت ولكس، شش ميليون دلار در سال 2011 براي توليد كابل.هاي بدون هالوژن كه آسيب كمتري به محيط زيست مي.رسانند، هزينه خواهد كرد.

هالوژن.ها كه در محصولات الكترونيكي دخيل هستند، در صورتي كه پس از دور انداختن، سوزانده شوند، خطري جدي براي محيط زيست به شمار مي.روند چراكه سوزاندن هالوژن موجب انتشار دي.اكسين.ها و فوران. آلاينده.هاي صنعتي آلي پايدار مي.شود که براي انسان و محيط زيست مضر است.

* اپل، بزرگ.ترين سازنده تلفن هوشمند

شركت اپل از شركت سامسونگ الكترونيكس به.عنوان بزرگ.ترين سازنده تلفن هوشمند به دليل فروش بسيار آيفون 4S در سه ماهه چهارم سال 2011 سبقت گرفت.

اطلاعات به.دست آمده از دو شركت تحقيقاتي نشان داده است كه با توجه به رقابت شديد اپل و سامسونگ براي دستيابي به جايگاه نخست، شركت كره.جنوبي سامسوگ بزرگ.ترين برند تلفن هوشمند در تمام سال 2011 بوده است.

سامسونگ، در سه ماهه جولاي تا سپتامبر جاي مركز شركت اپل در شهر كوپرتينوي كاليفرنيا را پيش از رونمايي از آيفون 4S جديد اين شركت گرفته بود تا به جايگاه نخست در تلفن.هاي هوشمند دست يابد.

* جايگاه هشتم بهترين برند براي اپل

اپل هم.چنين در فهرست با ارزش.ترين برندها در سال 2011 با ارزش كل 33.49 ميليارد دلار در جايگاه هشتم جاي گرفت كه آن را در جايگاهي بالاتر از ديزني، مرسدس بنز قرار داد.

اين رتبه.بندي سال 2011 توسط بلومبرگ، به.عنوان بخشي از گزارش بهترين برندهاي جهاني 2011 انتشار يافت.

در اين گزارش آمده است شركت اپل، سال به سال، ارزش برند خود را تا ميزان 58 درصد افزايش داده و باعث شده است كه از جايگاه هفدهم آن در سال 2010 جهش كرده و به جايگاه هشتم برسد.

رشد عظيم سال به سال در ارزش برند اپل بسيار فراتر از بيش.ترين رشد ارزش برند ديگر شركت.ها بوده است. نزديك.ترين شركت به اپل از لحاظ رشد برند، آمازون بوده كه ارزش آن در سال 2011، 32 درصد رشد داشته و به ميزان 12.76 ميليارد دلار رسيده كه براي جايگاه بيست و ششم آن خوب است.


موضوعات مشابه: