بزرگترين شركت*هاي سخت*افزاري دنيا از جمله دل، HP، IBM و Cray روز گذشته خبر مربوط به توليد پردازنده 10 هسته*اي اينتل مخصوص سرورها كه در سري محصولات Xeon E7 اين شركت ساخته شده است را منتشر كردند.

به گزارش فارس به نقل از پي*سي*ورلد، سرورهاي مجهز به اين پردازنده جديد قابليت اجراي ابزارهاي پيشرفته سازماني از جمله پايگاه*هاي داده، ابزارهاي حجيم علمي را دارند و مي*توانند سرعت بالايي را در پردازش اطلاعات ارايه دهند. اين سرورهاي جديد سريع*تر از مدل*هاي قبلي هستند و ميزان حافظه داخلي را نيز تا دو برابر افزايش داده*اند.
شركت اينتل توضيح داده كه تراشه*هاي سري Xeon E7 نسبت به مدل قبلي خود كه Xeon 7500 نام داشتند و سال گذشته با 8 هسته پردازشگر عرضه شدند، 40 درصد سريع*تر شده*اند.
پردازنده*هاي Xeon E7 با 10 هسته پردازشگر، توان بيشتري را نسبت به مدل*هاي قبلي شامل مي*شوند كه البته در مدل*هاي 6 و 8 هسته*اي نيز ساخته شده*اند و سرعت هر يك از هسته*هاي پردازشگر آن*ها بين 1.73 تا 2.4 گيگاهرتز تغيير مي*كند.
"ناتان بروكوود " مدير مركز Insight 64 در اين خصوص توضيح داد كه افزوده شدن هسته*هاي جديد به اين پردازنده*ها به معني افزايش سرعت و قدرت سرورهاي جديد اينتل است.
تراشه*هاي E7 همچنين حافظه بيشتري را شامل مي*شود و بر اين اساس قادرند كه در مجموع 2 ترابايت اطلاعات را در خود جا دهند.موضوعات مشابه: