برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
سیستم هوشمند اندازه.گیری فشارخون و ضربان قلب با ارسال موقعیت به کمک GSM توسط دانش.آموزان دختر آملی اختراع شد.

سیستم هوشمند اندازه.گیری فشارخون و ضربان قلب با ارسال موقعیت به کمک GSM توسط دانش.آموزان دختر آملی اختراع شد.
این اختراع که با تلاش شبانه.روزی همتا ولی.زاده و سهیلا امینی دانش.آموزان سال دوم دبیرستان رشته.های علوم تجربی و ریاضی فیزیک دبیرستان غیردولتی قنوت صورت گرفت، به شماره ۷۱۲۴۳ به ثبت سازمان اسناد و املاک کشور درآمد.
سیستم هوشمند اندازه.گیری فشارخون و ضربان قلب با ارسال موقعیت به کمک GSM با کمک سیستم.هایی نظیر موقعیت.یاب جهانی GPS، GSM برای دریافت و ارسال پیامک و HMT-R برای ارسال وایرلس بین دو دستگاه می.تواند فشار خون و ضربان قلب افراد را به صورت آنلاین و هر ۲۰ دقیقه یک بار اندازه.گیری کرده و نسبت به جدول سلامتی که زمان فروش دستگاه به کابر، اطلاعات را مقایسه کرده و در صورت خطر فشار خون، ضربان قلب و مکان فعلی شخص را با شماره از پیش.تعیین شده همانند خانواده و دکتر شخصی و حتی اوژانس ارسال می.کند.
این دستگاه در زمینه.های پزشکی، ورزشی، نظامی، امنیتی، مراقبت.های جسمانی کاربرد دارد و ارزان بودن نسبت به نمونه.های خارجی در صورت وجود آن از مهمترین مزیت.هایش است.
از نکات قابل توجه این اختراع ثبت آن توسط دو مخترع دانش.آموز مقطع دبیرستان است که مسئولان آموزش و پرورش مازندران باید با حمایت و پشتیبانی از این استعدادهای درخشان زمینه برای عملی کردن دیگر افکار ناب آنها فراهم کنند.