دانش آموزان سیم کارت "دانش" می گیرند

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  در حالی که وزیر آموزش و پرورش توزیع سیم.کارت در مدارس را کار درستی ندانسته، مدیر عامل همراه اول در خصوص بار حقوقی سیم.کارت.هایی که به نام دانش.آموز و زیر سن قانونی سند می.خورند، اطمینان خاطر داد.

  به گزارش سه نسل به نقل از فارس ، وحید صدوقی در پاسخ به این سؤال که وزیر آموزش و پرورش توزیع سیم.کارت.های "دانش" همراه اول را در مدارس، بدون هماهنگی عنوان کرده و این برنامه را لغو شده دانسته اظهار داشت: توزیع این سیم کارت.ها بدون هماهنگی وزارت آموزش و پرورش نبوده بلکه با هماهنگی این وزارتخانه انجام شده است.

  مدیر عامل همراه اول افزود: وزیر آموزش و پرورش چنین مطلبی را اعلام نکرده. است.

  وی تصریح کرد: سیم کارت دانش بر اساس طرحی با مدیرکل قرآنی وزارت آموزش و پرورش و مشاور وزیر بوده است که پس از انجام هماهنگی، قرارداد امضا شده و همراه اول طبق آن طرح قبول کرده که حامی این طرح باشد.

  صدوقی افزود: این طرح امکانات بسیار خوبی برای استفاده از نرم.افزار قرآنی و آموزش قرآن، برای دانش آموزان ایجاد می کند.

  مدیر عامل همراه اول در پاسخ به این سوال که "به این ترتیب اجرای این طرح ادامه خواهد یافت"، گفت: در خصوص این طرح نظرات متفاوتی مطرح می.شود؛ اما فعلا تمام محموله 12 میلیونی DVD قرآنی تحویل وزارت خانه شده و در حال توزیع در مدارس است.

  خبرنگاری پرسید: این سیم.کارت.ها تنها به نام دانش..آموز سند می.خورد، با توجه به اینکه طبق قانون کشور ما افراد زیر 18 سال، از لحاظ قانونی نمی.توانند مسئولیت حقوقی داشته باشند، به این ترتیب نیز نمی.توانند مسئولیت تبعات احتمالی مالکیت سیم.کارت و .از جمله مزاحمت.های احتمالی را نیز بپذیرند. در خصوص این مورد، چه فکری شده است؟

  صدوقی در پاسخ به این سوال، گفت: در هر صورت در خصوص سند خوردن سیم.کارت به نام افراد، قوانین و مقررات رعایت شده است.

  صدوقی گفت: در این موضوع، تمام قوانین و شرایط لازم که سیم.کارت می تواند به نام فرد سند بخورد، رعایت شده و اگر سن فرد، قابل انتقال نباشد، سیم.کارت به نام والدین سند می.خورد.

  خبرنگار پرسید: به این ترتیب برای دانش.آموزان دبستانی سیم.کارت به نام فرد، سند نمی.خورد؛ بلکه به نام والدین سند می.خورد؟

  مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: اگر بخواهد بین دبستانی.ها توزیع شود، می.گویم که این موضوع رعایت شود.

  به غیر از دبستانی.ها، تقریبا تمام دانش.آموزان زیر 18 سال سن دارند.

  صدوقی گفت: به نام والدین آنها سند می.خورد.

  وی تاکید کرد: در روش کار پیش بینی شده که قوانین و مقررات از جمله ارائه کارت ملی و کد ملی رعایت شود.

  روابط عمومی همراه اول در توضیح بیشتر گفت: در طرح توزیع سیم.کارت. دانش بین دانش.آموزان، در مدرسه یک کارت به دانش.آموز داده می.شود؛ دانش.آموز باید به همراه ولی خود، با به همراه داشتن این کارت و مدارک معتبر شناسایی خود و ولی، به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول مراجعه کند؛ در دفتر خدمات ارتباطی، با تحویل کارت، به رایگان یک سیم.کارت به نام دانش.آموز سند خورده و تحویل داده می.شود و مدارک سیم.کارت. دانش.آموز با مسئولیت ولی توسط ولی دانش.آموز امضا می.شود.

  به این ترتیب سیم.کارت.های دانش به نام دانش آموز سند می.ِخورند؛ اما پیش از آن، ولی دانش.آموز مسئولیت حقوقی آن را بر عهده گرفته است.

  موضوعات مشابه: