[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] • - شرکت نوکیا که چندی پیش کدهای منبع سیستم*عامل موبایلی سیمبین را عرضه کرده بود، توضیح داد که انتشار این کدها به معنی متن*باز بودن سیستم*عامل سیمبین نیست.

  به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نوکیا با انتشار بیانیه*ای در وبلاگ رسمی خود از انتشار کدهای منبع سیستم*عامل سیمبین خبر داد. اما خاطر نشان کرد که عرضه این کدهای منبع به این معنی نخواهد بود که سیمبین متن*باز شده است. این شرکت همچنان از کارخانه*ها و مراکز توسعه*دهنده نرم*افزار می*خواهد تا برای کار کردن روی سیستم*عامل سیمبین درخواست داده و مجوز مربوط به آن را دریافت کنند.

  نوکیا در بیانیه* خود توضیح داد که هم*اکنون تنها شرکت*های نرم*افزاری بزرگ و انجمن*های نرم*افزاری با دایره فعالیت*های وسیع می*توانند به کدهای منبع سیمبین دسترسی داشته باشند و این مسئله به معنی متن*باز شدن سیمبین نخواهد بود.

  با وجود انتشار این کدها، شرکت*های توسعه*دهنده نرم*افزاری همچنان مثل گذشته به سیمبین دسترسی دارند و بنابراین کدهای مذکور در اختیار آن*ها گذاشته نشده است.

  شرکت نوکیا که عدم دسترسی مراکز نرم*افزاری به کدهای منبع سیمبین را از دلایل موفقیت خود در بازار می*داند، اعلام کرده است که در آینده نحوه حضور این سیستم*عامل در بین مراکز توسعه*دهنده نرم*افزاری را تغییر خواهد داد.  موضوعات مشابه: