قائم مقام دانشگاه پیام نور با تشریح جزيیات برگزاری آموزش آنلاین برای پذیرفته*شدگان کنکور کارشناسی ارشد مجازی در دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام از پذیرفته*شدگان مجازی از 28 فروردین آغاز و کلاس*ها در نیمه دوم اردیبهشت برگزار می*شود.

به گزارش مهر سعید حسامی افزود : ثبت نام از پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد مجازی سازمان سنجش از 28 فروردین آغاز مي*شود و به مدت چهار روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کلاس*های آنلاین دانشگاه پیام نور از 18 اردیبهشت برگزار می*شود، در ارتباط با مدارک لازم برای ثبت نام الکترونیکي افزود: پذیرفته*شدگان به منظور ثبت نام باید با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به دریافت شماره دانشجویی از طریق این پایگاه اقدام کنند تا سایر مراحل ثبت نام انجام شود.

قائم مقام دانشگاه پیام نور از برگزاری یک دوره کوتاه*مدت کارآموزی به منظور آشنایی دانشجویان با شیوه آموزش الکترونیکي خبر داد و گفت: پس از آنکه دانشجویان ثبت نام خود را انجام دادند، بايد در این دوره کوتاه مدت که به صورت مجازی برگزار می*شود، شرکت کنند تا با سیستم جدید آموزش الکترونیکي آشنا شوند.

حسامی با بیان اینکه در نیمسال دوم، کلاس*ها از نیمه اردیبهشت برگزار مي*شود، تاکید کرد این ترم تا تابستان به طول مي*انجامد، اما از ترم آینده کلاس*ها همزمان با سایر دانشگاه*ها برگزار مي*شود.

وی در ارتباط با بهره*گیری دانشجویان از سیستم mms در این شیوه جدید از آموزش الکترونیکي، افزود: دانشجویان مي*بایست شماره خود را وارد این سیستم کنند تا بتوانند به خدماتی مثل پاورپوینت، انیمیشن و محتوای درس*ها که در ای-بوک قرار دارد، دسترسی داشته باشند.

وی افزود: در این صورت، نه تنها ضعف و قوت دانشجو در بخش*های مختلف درسی توسط استاد معلوم مي*شود، بلکه دانشجو و استاد به تبادل سوال و جواب مي*پردازند و روند کلاس آنلاین همانند کلاس*های حضوری خواهد بود.

به گفته قائم مقام دانشگاه پیام نور، کیفیت آموزش در این دوره*ها فرقی با آموزش در کلاس*های حضوری دانشگاه پیام نور ندارد اما یادگیری در این دوره*ها به مراتب بهتر صورت مي*پذیرد.

وی در این باره تاکید کرد: در این دوره*ها دانشجویان از منزل خود یا هر جای دیگری به جز دانشگاه حتی از طریق وایرلس و بدون استرس می*توانند سرکلاس*ها و امتحانات حاضر شوند.

حسامی در ارتباط با استادانی که به صورت آنلاین تدریس مي*کنند، تاکید کرد: استادانی که در دوره*های مجازی تدریس می*کنند با استادان دوره*های حضوری یا سایر دوره*های مجازی فرقی ندارند اما به منظور تولید محتوا در ترم*های آینده از استادان خارج از دانشگاه نیز بهره مي*گیریم.

وی در مورد با شهریه این دوره*ها نیز گفت: به علت استفاده از پهنای باند و سایر امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می*گیرد، تنها در این ترم شهریه*ها افزایش دارد اما از ترم آینده روال عادی طی می*شود، با این حال میزان شهریه*ها تفاوت چندانی با شهریه مقطع کارشناسی ارشد در سایر شیوه*های آموزشی دانشگاه ندارد.


موضوعات مشابه: