نوکیا به تازگی نسخه آزمایشی نرم*افزار جدیدش به نام Nokia Drop را در Nokia Beta Lab معرفی کرد. این نرم*افزار به شما امکان می*دهد که بدون اتصال گوشی به کامپیوتر از طریق بلوتوث یا کابل انتقال اطلاعات، لینک*های اینترنتی یا تصاویری که در مرورگر کامپیوتر شماست، با یک کلیک ماوس به تلفن همراه خود بفرستید و آنها را مشاهده کنید.
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) Nokia Drop با استفاده از Qt ساخته شده است و بدون نیاز به استفاده از کابل یا بلوتوث، امکان انتقال سریع اطلاعات وب در کامپیوتر را به تلفن همراه را ممکن می*سازد. اگر شما از کامپیوتر شخصی که در منزل دارید دور باشید یا اگر کابل در اختیار نداشته باشید، این نرم*افزار بسیار به دردتان می*خورد. چیزی که از همه بهتر است این است که این برنامه می*تواند از سیستم*های اعلان*های خاص گوشی*های نوکیا (Notification API) بهره*مند شود. بنابراین تلفن همراه شما باتری زیادی مصرف نمی*کند. زیرا این برنامه تنها زمانی که چیزی برای شما ارسال می*شود فعال است.
این برنامه دو بخش دارد: نصب نرم*افزار روی گوشی و نصب پلاگین روی مرورگر فایرفاکس یا کروم در کامپیوتر. نصب فرمت مرورگر اولین گام در این روند است که با این کار آیکون Nokia Drop بالای صفحه*نمایش شما ظاهر می*شود.

قدم بعدی این است که این برنامه را روی گوشی خود نصب کرده و منتظر باشید تا فایلی انتقال پیدا کند. وقتی شما اینترنت را مرور می*کنید با راست*کلیک کردن بر روی تصویر و انتخاب گزینه Nokia Drop و سپس Send image یاSend as wallpaper برنامه روی تلفن همراه شما باز می*شود. اگر شما گزینه آخر را باز کنید، در هر صفحه*نمایشی که باشید آن تصویر به عنوان کاغذ دیواری (تصویر پس*زمینه) شما انتخاب می*شود. اگر بخواهید گزینه «ارسال تصویر» را انتخاب کنید تصویر در گالری تصاویر شما برای استفاده بعدی ذخیره می*شود.

ممکن است شما بخواهید در زمانی که کامپیوتر در دسترس شما نیست به سایتی که باز کرده*اید سر بزنید. تنها باید نشانگر ماوس را روی آدرس اینترنتی (URL) حرکت داده و راست*کلیک کرده، Nokia Drop و سپس Send Link را انتخاب کنید. در یک چشم به هم زدن لینک روی نرم*افزار گوشی شما می*نشیند و برای کلیک شدن و استفاده آماده است.


یک کپی از Nokia Drop را از Beta Labs به صورت رایگان دانلود کنید. این نرم*افزار در حال حاضر تنها برای گوشی*های نوکیا مدل*های N8-00، C6-01، C7-00، E7-00، X6-00، 5228، 5230، 5235، 5530، C6-00، Nokia N97 و N97 mini در دسترس می*باشد.

موضوعات مشابه: