[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  مثل اینکه ای ام دی تصمیم دارد پس از مدت ها رکود، با عرضه محصولی ارزان و قدرتمند، بار دیگر در بازار پردازنده های کامپیوتری سر و صدا به راه بیاندازد. این شرکت در کنفرانس خبری امروز خود در لندن اعلام کرد به زودی کاربران می توانند با پرداخت هزینه ای در حد و اندازه یک پردازنده اینتل Core i3، مدل جدید Trinity A10-5800K ای ام دی را تهیه کنند که در کنار قابلیت اورکلاک شدن، از نظر قدرت و توانایی در قد و قامت یک پردازنده اینتل Core i5 با گرافیک HD 4000 ظاهر خواهد شد.

  البته AMD از اعلام قیمت دقیق محصولات جدیدش سر باز زده و آن را موکول به عرضه نهایی پردازنده های A10 و A8 و A6 و A4 در هفته آینده کرده است. اما می دانیم که بالاترین مدل پردازنده A10 این شرکت احتمالا ۱۳۰ دلار قیمت خواهد داشت. اما با تاسف باید به این نکته اشاره کرد که در حالی پردازنده ایوی بریج اینتل هنوز با برخی از مادربوردهای قدیمی سندی بریج سازگار است، ترینیتی نیازمند مادربوردهای جدید دارای سوکت F2 است.

  هنوز اطلاعات فنی زیادی در خصوص این محصولات جدید نمی دانیم و برای سبک و سنگین کردن ادعای AMD در خصوص هماوردی این پردازنده های خوش قیمت با سری Core i5 اینتل، باید منتظر عرضه آنها و آزمون عملی شان باشیم. البته برخی منابع از توانایی بالا و قابل قبول سری A10 در اجرای بازی های ویدیوی خبر می دهند. به نظر شما AMD می تواند با این پردازنده های جدید، جایگاه قابل قبول پیشین خود را دوباره به دست آورد؟ یا تبدیل به شرکتی دنباله رو و در سایه اینتل می شود؟


  موضوعات مشابه: