کمپانی مایکروسافت در روز دوشنبه 21 فوریه (2 اسفند) نخستین به روز رسانی را برای سیستم عامل ویندوز فون 7 خود ارائه نمود. اینک به نظر می رسد این به روز رسانی بر روی برخی از گوشی های موبایل مشکل ساز شده است.

در حالی که کاربران سیستم عامل ویندوز فون 7 منتظر یک به روز رسانی (Update) مهم بر روی سیستم عامل ویندوز فون 7 خود بودند -- به گونه ای که امکاناتی نظیر Copy-Paste را به روی گوشی آنها اضافه نموده و کارآیی برنامه ها را ارتقاء دهد-- اما کمپانی مایکروسافت با عرضه یک به روز رسانی کوچک که بیشتر می توان آنرا یک پَچ نرم افزاری دانست وعده از ارائه یک به روز رسانی بزرگتر در آینده نزدیک داد. مایکروسافت اعلام نموده که به روز رسانی که اکنون عرضه شده «فرایند به روز رسانی ها را بهبود می بخشد.» بدین ترتیب به نظر می رسد که این به روز رسانی تنها برای هموار سازی راه برای به روز رسانی های اصلی آینده عرضه شده است.

برای انجام این به روز رسانی لازم است که کاربر پس از نصب نرم افزار Zune مایکروسافت بر روی PC (از اینجا) و یا نرم افزار Windows Phone 7 Connector بر روی کامپیوتر Mac، گوشی موبایل خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل نموده و به روز رسانی را انجام دهد (دستورالعمل کامل به روز رسانی را در اینجا مشاهده نمائید.)

مشکلات به روز رسانی بر روی برخی گوشی ها

برخی از کاربرانی که این به روز رسانی کوچک را بر روی دستگاه خود نصب نمودند با مشکلاتی مواجه شدند. به عنوان مثال یکی از کاربرانی که یک گوشی Omnia سامسونگ داشت تجربه خود را اینگونه بیان نموده:

«پس از آنکه گوشی خودم را [به کامپیوتر] وصل نمودم تا به روز رسانی را دریافت نماید فرایند مربوطه تا مرحله 6 از 10 پیش رفت و در اینجا گوشی دوباره بوت شد اما بر روی پیام "گوشی خود را به کامپیوتر متصل نمائید" متوقف ماند.» حتی پس از چند بار خاموش و روشن نمودن و ریست نمودن سخت افزاری و نیز متصل نمودن گوشی به کامپیوتری دیگر باز هم مشکل این کاربر حل نشده است.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  کاربران دیگری نیز از مواجهه با مشکلات به روز رسانی بر روی گوشی هایی نظیر گوشی های LG Optimus 7 و HTC Trophy خبر داده اند.

  کمپانی مایکروسافت هنوز علت اصلی این مشکل را اعلام ننموده اما در حال حاضر عرضه به روز رسانی بر روی گوشی های سامسونگ را -- تا بر طرف نمودن مشکل -- موقتاً متوقف نموده است.

  برای اطلاعات بیشتر و جدیدتر در مورد این مشکل و راه حل های احتمالی آن مراجعه به آدرس های زیر را پیشنهاد می نمائیم:

  Installing and troubleshooting problems during the software update for Windows Phone 7

  The Windows Phone 7 BUGS Thread

  موضوعات مشابه: