کاربری
کاربر گرامی به Kurd Gsm|انجمن موبایل كُـورد جي اس ام خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید!

 1. #1
  عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید!

  عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید! عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید! عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید! عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید! عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید! معاون سایت


  تاریخ عضویت
  _October_2011
  محل سکونت
  آمل
  نوشته ها
  2,913
  تشکر
  5,441
  تشکر شده 4,324 بار در 1,765 ارسال
  سیستم عامل و مرورگر
  ميزان امتياز
  385
  Array

  عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید!

  دوتاپیک قبلا راجعه پل های متحرک و زیبا زده بودم ولی این بار پل های عجیب دنیا رو بشناسید

  می.توانید 4 كیلومتر روی هوا رانندگیكنید؟ قطعه.ای از پل آكاشی كایكو در ژاپن به طول بیشتر از4كیلومتر میان 2پایه روی هوا آویزان است اما این تنها موضوع عجیب در میان پل.های مدرنجهان نیست، این مطلب در مورد عجیب.ترین پل.های جهان را بخوانید، قطعا تحتتاثیر قرار می.گیرید.
  این پل.ها هر كدام لقبی دارند: بزرگ.ترین،طولانی.ترین، شلوغ.ترین و... همه این پل.ها یك ویژگی مشترك دارند؛ اجدادما حتی در رویای خود هم نمی.توانستند آن.ها را تصور كنند. این پل.هاشگفتی.های مهندسی و معماری هستند و در واقع شكل گرفتن هر كدام آن.هانشانگر قدرت و توانایی انسان است و البته تمام این پل.ها هم جاذبه.هایگردشگری و قطب.های جذب توریست هستند.

  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 2. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  165 كیلومتر روی هوا
  طولانی.ترین پل
  دانی یانگ- كانشان گراندبریج،. چین
  چینی.ها قطب جدید مهندسی در جهان هستند. آن.ها درسال.های اخیر شماری از بزرگ.ترین و طولانی.ترین پل.های جهان را ساخته.اندو حالا در میان 15 پل طولانی جهان 11 پل در چین واقع است. در میان5 پل طولانی جهان 3 تا از. آن.ها در مسیر قطارهای مافوق سریع مسیر پكن-شانگهای واقع است. این مسیر كه سالانه 80میلیون نفر در آن تردد می.كنند بابودجه 33میلیارد دلاری ساخته شده است. پل دانی.یانگ- كانشان در آغاز سال2011 افتتاح شد و با طول بیشتر از 165 كیلومتری خود طولانی.ترین پل جهانشد.طبیعی است كه امكان حركت با پای پیاده روی این پل وجود نداشته باشد اماگذر از آن با قطار مافوق سریع كه با سرعت 300 كیلومتر در ساعت حركت می.كندبسیار لذت.بخش است. حالا و به لطف مسیر جدید و قطارهای مافوق سریع مسیرپكن- شانگهای كه قبلا 11 ساعت به طول انجامید 5 ساعته طی می.شود.
  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 3. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  400متر بالاتر از سطح زمین
  مرتفع.ترین پل
  میلاوو و دالت، فرانسه
  پلمیلاوو پل چندان طولانی نیست، این پل در واقع 2 تپه را به هم وصل می.كند،اما مسئله این است كه این 2 تپه در جنوب فرانسه در یك معبر استراتژیك واقعشده.اند معبر باریك میان جنوب فرانسه و اسپانیا، جایی كه در تابستان.هاصدها هزار مسافر راهی آن می.شوند. این پل ساخته شد تا ترامیكسنگین. این مسیر را سبك كرده و راه را هم برای مسافران كوتاه كند.ساخت اینپل 17 سال (از سال 1987 تا 2004) طول كشید. این پل از ارتفاع 325 متریشروع می.شود و به سمت بالا شیب اندكی دارد و در بلندترین نقطه ارتفاع اینپل تا زمین 410 متر است كه آن را بدل به مرتفع.ترین پل جهان كرده است. اینپل جدا از این ركورد خود، منظره فوق.العاده.ای هم دارد. اگرچه عبور هیچ كسبا پای پیاده از این پل مجاز نیست، اما یك مسابقه دوومیدانی به طول20.كیلومتر در تابستان.ها در این منطقه برگزار می.شود كه دونده.ها كلمسافت پل را طی می.كنند و از زیبایی فوق.العاده آن لذت می.برند.
  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 4. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  20میلیون آجر یعنی چقدر؟
  بزرگ.ترین پل آجری جهان
  پل گلشنر ولی، آلمان
  این پل تنها 600متر طول دارد كه در میان «ترین..ها»در میان پل.های جهان اصلا رقم زیادی محسوب نمی.شود اما ویژگی این پل درواقع طول یا ارتفاع آن نیست بلكه مصالحی است كه در ساخت آن به كار رفته.این پل كه در آلمان شرقی و در منطقه ساكسونی واقع است با بیش از 20میلیونعدد آجر ساخته شده. در حالی كه اكثر پل.های جهان از فلزات یا سنگ ساختهشده است انتخاب آجر، با توجه به گرانی آن انتخاب عجیبی است اما خب، وجودچند كارخانه آجرپزی در اطراف این منطقه توجیه می.كند كه چرا سازندگان آناین تصمیم را گرفته.اند. در كنار مسیر ریل آهن این پل، مسیر پیاده.روی هموجود دارد كه می.توانید از آن عبور كنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.
  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 5. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  پل 110 ساله
  طولانی.ترین پل سرپوشیده
  هارتلند بریج، نیوبرانزویك كانادا
  دولت كانادا در مورد ساخت پلی روی رودخانه سن.جان مردد بود زیرا وضعیت آبو هوایی متغیر این ناحیه ساخت پل و استفاده از آن را مشكل می.كرد، اماگروهی از مردم این پروژه را به شكل مشاركتی و با سرمایه.گذاری بخش خصوصیبه سرانجام رساندند. آن.ها این پل 403 متری را كه سقف دارد در سال 1901ساختند و 5 سال بعد آن را به دولت فروختند. حالا با پیشرفت.های علمی،پل.های سرپوشیده به كار گرفته نمی.شوند و برای همین پل. هارتلند بهطولانی.ترین پل سرپوشیده جهان بدل شد. می.توانید هم با اتومبیل و هم بهصورت پیاده از داخل این پل سرپوشید بگذرید و از زیبایی.های آن لذت ببرید.
  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 6. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  پل 4كیلومتری با 2 پایه
  بزرگ.ترین پل معلق جهان
  پل آكاشی كایكو (یا پل مروارید)، ژاپن
  زمانی كه این پل در حال ساخت بود، بسیاری از افراد آن را غیرممكنمی.دانستند و حتی برخی مهندسان معتقد بودند كه در نهایت ساخت این پول ممكننخواهد شد، اما ژاپنی.ها طرح رویاپردازانه خود را عملی كردند.پل آكاشیكایكو در واقع بزرگ.ترین پل معلق جهان است. طول این پل 4 كیلومتر و 300متر است، ولی این پل فقط 2 پایه دارد، در واقع 2 قطعه هر كدام به طولهزارو 100 متر و یك قطعه به طول 2هزار و 100 متر در هوا معلق هستند. ایننكته پل آكاشی كایكو را به معجزه.ای در علم «معماری» بدل كرده است.پلآكاشی كایكو شهر بندری مشهور كوبه را به جزیره آواجی مركز صید مرواریدژاپن كه در كل تاریخ ژاپن به نام دروازه مروارید شهرت داشته وصل می.كند(علت لقب این پل هم همین است). این پل كه در سال 1998 تكمیل شد ویژگی.هایمنحصر به فردی دارد، مثلا در مقابل بادهایی با سرعت 250 كیلومتر در ساعت وهمچنین زمین.لرزه.هایی به قدرت 5/8 ریشتر مقاومت می.كند.
  غول 80ساله
  عریض.ترین پل جهان
  پل سیدنی هربور، استرالیا
  خب، یك پل عریض به چه درد می.خورد؟ پلی كه 60 متر عرض آن است به چه دردیمی.خورد؟ اگر جواب این سوالات را از مردم سیدنی بپرسید به شما خواهند گفت،به درد كم كردن ترافیك. در واقع پل هربور بسیاری از مشكلات ترافیكی سیدنیرا حل كرده است. در این پل بسیار عریض یك بزرگراه 8لاینه (4لاین در هرطرف) 2 خط مترو، 2 پیاده.رو مخصوص پیاده.روی تعبیه شده است. این پل قلبتجاری سیدنی را به منطقه.های مسكونی حاشیه شهر وصل می.كند و برای همین نقشبسیار مهمی در زندگی مردم این شهر دارد. شاید باورش برای.تان عجیب باشدولی این پل فوق.العاده در سال 1932 ساخته شده است و ماه دیگر جشن تولد80سالگی آن با مراسمی بزرگ و ویژه برگزار خواهد شد.شاید بهترین چشم.اندازتماشای آن از بالای برج پیلتون است،. پس از بالا رفتن از 200 پله،می.توانید بر بالای پل قرار بگیرید و به چشم.اندازی فوق.العاده نگاه كنید.
  [براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 7. و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  روزی 150 هزار اتومبیل
  شلوغ.ترین پل
  جرج واشنگتن، نیویورك
  در سال 2010، 52 میلیون اتومبیل، اتوبوس و كامیون از روی این پل عبوركردند. این پل كه از روی رودخانه هادسن می.گذرد، نیوجرسی را به منهتن وصلكرده و در واقع شلوغ.ترین محله.های شهری نیویورك را به هم وصل می.كند. براساس آمار طی یك سال، هر ساكن شهر نیویورك حداقل 7 بار از روی این پل عبورمی.كند. احتمالا تعجب كرده.اید كه این همه وسیله نقلیه چطور می.توانند ازیك پل عبور كنند. اما باید بدانید این پل یك پل 2 طبقه است كه در مجموع 14لاین دارد (8لاین عبوری در قسمت بالایی و 6 لاین عبوری در قسمت پایینی) واتومبیل.ها چندان در ترافیك این پل گیر نمی.كنند.
  آمار در مورد پل جرج واشنگتن دقیق است ولی احتمالا اگر آمار در موردپل.های وارای كلكته هم دقیق بود، این پل عنوان پرترافیك.ترین را به خوداختصاص می.داد. آمار حاكی از این است كه روزانه حدود 80هزار وسیله نقلیه،یك میلیون انسان پیاده و چند هزار گاو از روی این پل عبور می.كنند. 8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید سفیر از ایشان تشکر کرده اند: davoodbakhtiari (2012_10_04), KORD GSM (2012_10_04)
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید

  فروش باکس .کابل

  09198339187
  id:safir_iran


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
">
عجیب ترین پل های دنیا رو ببینید!
Google

فقط در كرد جي اس ام
در كل اينترنت
درباره ما

انجمن كُـرد جي اس ام سايتي با عنوان مرجع تعميركاران موبايل فعاليت خودرا از 1389 آغاز و برنامه هاي تلفن همراه،آپديتها، فايل فلش و نرم افزارکامپيوتر بالينك مستقيم ارائه مينمايد. مديريت كُــرد جي اس ام منتظر دريافت نظرات و پيشنهادات سازنده ي شماست...

ارسال پیام به مدیر سایت
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
کانال سروش سایت