[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

 • ام.تی.ان. آفریقای جنوبی اعلام کرد
  سود 30 درصدی ام.تی.ان. برای حضور در ایران
  شرکت چندملیتی ام.تی.ان. (MTN) که در سال 1994 در آفریقای جنوبی به ثبت رسیده است، در گزارش مالی شش ماهه نخست سال 2012 خود اعلام کرد که مانند سال گذشته میلادی بیشترین میزان سودش را به دلیل حضور در بازار مخابراتی ایران کسب کرده است.


  به گزارش اخبار خارجی موبنا، بر اساس گزارش منتشر شده به وسیله این شرکت در حالی که سود مشارکت ام.تی.ان. در پروژه ایرانسل در سال گذشته 12.1 درصد بود، در شش ماهه نخست سالجاری میلادی سود مشارکت این شرکت به 29.9 درصد افزایش یافته است.
  سود 30 درصدی مشارکت در پروژه جنجالی ایرانسل به وسیله شرکت ام.تی.ان. در شرایطی اعلام شده که طی ماه های اخیر بارها شایعاتی مبنی بر خروج این اپراتور به دلیل نقض تحریم های آمریکا و غرب علیه ایران و نیز طرح شکایت ترکسل و تقاضای غرامت چندین میلیارد دلاری از ام.تی.ان. به دلیل پرداخت رشوه برای ورود به پروژه ایرانسل مطرح شده است.
  بر اساس گزارش منتشر شده از سوی شرکت ام.تی.ان. آفریقای جنوبی، در طول شش ماهه ابتدایی سال جاری میلادی تعداد کاربرانش با افزایش 6.9 درصدی به 175 میلیون 997 هزار نفر رسیده است.
  اگرچه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش رقابت و ناآرامی های سیاسی در برخی از کشورها و رکود اقتصادی جهانی قرار دارد، اما شرکت ام.تی.ان. از نتایج مالی خود اظهار رضایت، و اعلام کرده که تعداد کاربرانش از 31 دسامبر سال 2011 (11 دی ماه 1390) تاکنون با افزایش 6.9 درصدی همراه بوده و به 175 میلیون و 997 هزار نفر رسیده و درآمد آن با افزایش 17.5 درصدی همراه بوده است.
  بر اساس این گزارش بیشترین میزان درآمد و سود ام.تی.ان به ترتیب مربوط به جمهوری اسلامی ایران، غنا و آفریقای جنوبی بوده است.
  این در حالی است که میزان رشد نیجریه کمتر از حد انتظار بوده است.
  این میزان افزایش ناشی از رشد درآمدی 9.5 درصدی ام.تی.ان. در کشور آفریقای جنوبی، 29.9 درصدی در ایران و 19.9 درصدی در غنا بوده است. این در حالی است که درآمد ام.تی.ان. در ایران سال گذشته با رشد 12.1 درصد و در آفریقای جنوبی 5.9 درصد همراه بود.
  بر اساس این گزارش، درآمد محلی ام.تی.ان. در ایران با افزایش 28.3 درصدی همراه بوده و این رقم در غنا 22.4 درصد اعلام شده است.
  این در حالی است که درآمد محلی نیجریه فقط 4.4 درصد رشد داشته است.
  درآمد حاصل از سرویس های اطلاعاتی ام.تی.ان. با افزایش 10 درصدی همراه بوده که بیشتر این میزان در کشورهای آفریقای جنوبی و نیجریه بوده و به ترتیب 46.8 درصد و 28.4 درصد رشد داشته اند.
  بر اساس این گزارش، درآمد حاصل از پیامک در کشورهای ایران و آفریقای جنوبی بیشترین میزان رشد را داشته است.
  ام.تی.ان. یک شرکت چند ملیتی مخابراتی است که هیچ کس از وابستگی اعتقادی یا نژادی و نیز ترکیب سهامداران آن اطلاعی ندارد، اما این شرکت توانسته طی کمتر از 18 سال فعالیتش در شبکه های مخابراتی 21 کشور جهان حضوری پررنگ داشته باش دو ام.تی.ان. تاکنون توانسته به بازارهای مخابراتی کشورهای
  آفریقای جنوبی، اوگاندا، نیجریه، بنین، سودان، قبرس، زامبیا، ساحل عاج، ایران، افغانستان، روآندا، کنگو برازاویل، غنا، یمن، سوریه، کامرون، گینه بیسائو، بوتسوا، لیبی، سوآزیلند و گینه نو دسترسی پیدا کرده و دست کم 176 میلیون مشترک فعال در این کشورها داشته باشد.


  موضوعات مشابه: