[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]
  گاهی پیش می*آید که دوربین وب*کم درون لپ*تاپ در اثر وارد آمدن ضربات فیزیکی مثل سقوط و زمین خوردن لپ*تاپ از کار می*افتد و هنگامی که می*خواهید وب*کم را فعال کنید با این پیغام خطا مواجه می*شوید که: هیچ وب*کمی نصب نشده است و البته هیچ وب*کمی را هم در فهرستDevice Manager رایانه خود نمی*یابید. ما در اینجا قصد داریم راه*های عیب*یابی و حل این مشکل را برای شما بیان کنیم.


  در حالت کلی 2 احتمال برای بوجود آمدن مشکل برای وب*کم وجود دارد: اول این*که در اثر ضربه صدمه دیده و دوم این*که سیم*های آن از جای خود درآمده باشد. اما دلیل این*که وب*کم برای ویندوز وجود خارجی ندارد، چیزی جز قطع کامل اتصالات آن نیست که می توان با بازکردن قاب لپ تاپ و چک کردن اتصالات این مشکل را برطرف نمود.

  برای این*کار:

  ابتدا به دنبال 4 درپوش لاستیکی برجسته در 4 سوی قاب صفحه نمایش بگردید. با دقت و به آرامی آنها را از جای خود خارج کرده و در جای مطمئنی بگذارید.

  سپس پشت آنها 4 پیچ قرار دارد که قاب دور صفحه نمایش را در جای خود محکم نگه می*دارد، با پیچ*گوشتی مخصوص آنها را باز کنید.

  حالا گیره*های آن را باز کرده و این کار را با احتیاط در امتداد کل حاشیه قاب محافظ صفحه نمایش ادامه داده و قاب را از جای خود درآورید.

  در نهایت باید بتوانید وب*کم را روی مدار چاپی مخصوصش ببینید. می*توانید با استفاده از یک جفت دم*باریک با نوک نازک و بلند یا پنس قوی، توده سیم*های کوچکی را که به برد متصل است جدا کرده و دوباره به*جای قبلی*شان متصل کنید.

  حال که سیم*ها در جای خود قرار گرفته*اند، می*توانید ویندوز را بوت کرده و ببینید که آیا ویندوز وب*کم را دوباره تشخیص داده و پیدا می*کند یا نه؟ بهترین راه برای انجام این کار اجرایWindows live Messenger است. روی آیکن Menu کلیک کرده (آیکون فلش رو به پایین)، سپس Tools و دست آخر Audio and video setup را کلیک کنید. اگر خوش*شانس باشید، دوربین وب*کم لپ*تاپ شما هنوز کار می*کند و در غیر این صورت باید به فکر جایگزینی دوربین لپ*تاپ یا تهیه یک وب*کم یواس*بی باشید.