شرکت تحقیقاتی گارتنر با انتشار گزارشی جدید اعلام کرد که فروش جهانی گوشی*های هوشمند در سال 2011 میلادی رشد 6/56 درصدی را پیش*رو خواهد داشت تا بر این اساس 468 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال جاری میلادی در بازار جهانی به فروش برسند.

به گزارش ایستنا، این شرکت تحقیقاتی همچنین پیش*بینی کرده است که تا پایان سال جاری میلادی اندروید به محبوب*ترین و پرکاربردترین سیستم*عامل موبایلی جهان تبدیل خواهد شد.

در پیش*بینی*های گارتنر آمده است که سهم اندروید از بازار جهانی تلفن*های همراه در سال 2012 میلادی به 49 درصد می*رسد که گارتنر مهم*ترین عامل در این زمینه را پایین بودن قیمت گوشی*های هوشمند اندرویدی و بالا بودن قابلیت*های آن*ها می*داند.

در این گزارش همچنین آمده است که از بین تمام گوشی*های هوشمندی که در سال 2011 به فروش می*رسند، 26 درصد را گوشی*های مجهز به سیستم*عامل متن*باز تشکیل می*دهند. پیش*بینی شده است که در سال 2015 میلادی بیش از یک میلیارد دستگاه الکترونیکی همراه مجهز به سیستم*عامل موبایلی متن*باز در دنیا فروخته خواهد شد.

گارتنر معتقد است که iOS اپل تا سال 2014 میلادی همچنان عنوان دومین سیستم*عامل محبوب موبایلی جهان را به خود اختصاص خواهد داد. اما پس از آن، این رتبه در اختیار ویندوز فون مایکروسافت قرار خواهد گرفت.

گارتنر معتقد است که با آغاز همکاری*های مایکروسافت و نوکیا، سیستم*عامل موبایلی مایکروسافت وارد دور تازه*ای از رقابت*ها می*شود و از اواخر سال 2012 به میزان چشمگیری بر محبوبیت آن نزد کاربران افزوده می*شود. این جریان موجب می*شود طی سال 2013 ویندوز فون مایکروسافت به سومین سیستم*عامل موبایلی محبوب جهان تبدیل شود.
ممنون ................

موضوعات مشابه: