يک کارشناس فن*آوري اطلاعات گفت: مهم*ترين عاملي که ايمني اطلاعات فردي در فضاي سايبري را به*خطر مي*اندازد، استفاده از بلوتوث است.

فرشاد حسني در گفت*وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: کاربران براي افزايش ايمني فضاي سايبري مي*توانند بلوتوث گوشي خود را به*گونه*اي تنظيم کنند که براي دريافت فايل*هاي ارسالي حداقل دوبار تاييد بخواهد.

وي با بيان اينکه هنگام اتصال به اينترنت بايد از جديدترين و به*روزترين نسخه*هاي مرورگرهاي وب استفاده شود، افزود: کاربران بايد از آگهي*هاي فريبنده پرهيز در اين ارتباط پرهيز كنند.

اين کارشناس تصريح کرد: با توجه به اينکه تبهکاران و سارقان از شبکه*هاي گروهي مثل فيس بوک يا توييتر و حتي نوشتن پيام*هاي تبليغاتي براي سرقت اطلاعات افراد استفاده مي*کنند، لذا کاربران بايد در وب سايت*هاي گروهي تنها افرادي را که مي*شناسند به ليست خود اضافه كنند.

وي با اشاره به اينکه کاربران به*منظور ايجاد امنيت بيش*تر بايد در هنگام خروج از اي*ميل از گزينه sign out استفاده کنند، ابراز کرد: استفاده از بازي*هاي آن*لاين در وب سايت*ها خطرناک است و نرم افزار آلوده در اين وب سايت مي*تواند اطلاعات رايانه کاربر را نيز آلوده به ويروس کند.

حسني ادامه داد: مورد ديگري که امنيت اطلاعات در فضاي سايبري را به*خطر مي*اندازد، جستجوي شايعات درباره افراد مشهور و يا موضوعات غير*اخلاقي است.

وي خاطرنشان کرد: کاربران سايت*هاي اجتماعي نيز بايد به اين نکته توجه داشته باشند که تنظيم نکردن بخش ايمني و فعال کردن گزينه قرار دادن اطلاعات در اختيار همه ايمني اطلاعات رايانه کاربر را به*خطر مي*اندازد.

اين کارشناس فن*آوري اطلاعات در ادامه با تاکيد بر لزوم استفاده از نسخه*هاي اصلي نرم*افزارهاي کاربردي توسط کاربران، گفت: هنگام استفاده از نسخه*هاي بدل نرم*افزارهايي مانند ويندوز و جاوا، امکان جاسوسي اطلاعات فردي کاربران توسط سودجويان وجود دارد.

وي با بيان اينکه کاربران در نهادها و سازمان*هاي دولتي بايد در استفاده از انواع مختلف فکس مودم*ها نهايت دقت را داشته باشند، افزود: قبل از استفاده از فکس مودم در نهادهاي دولتي بايد مدل آن از سازمان*هاي امنيتي کشور استعلام شود و در صورت تاييد مورد استفاده قرار گيرد.

حسني تصريح کرد: با توجه به افزايش روزافزون استفاده از فن*آوري*هاي نوين در سازمان*ها و نهادهاي دولتي، بهره بردن از كارشناسان به*منظور حراست اطلاعات الکترونيکي ضروري است.

ممنون از همه.............


موضوعات مشابه: