به گزارش پایگاه اینترنتی Mashable، معمولا شرکت اپل با سیاستمدارن آمریکا رابطه خوبی دارد اما حالا یکی از سیاستمداران آمریکایی ،رویه تاریک پیشرفت تکنولوژی اپل را نیز یادآور شده است.

بنا بر گزارش فارنت، یک سناتور آمریکایی اعلام کرد بر این باور است که شرکت اپل با ساخت تبلت آی*پد در حال از بین بردن هزاران موقعیت شغلی در این کشور است.

جسی جکسون سناتور ایالت ایلینویز آمریکا که اتفاقا از طرفداران تبلت اپل بوده و حتی پیشنهاد کرده که تمامی دانش*آموزان این ایالت از این تبلت به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده کنند به خاطر از دست رفتن بسیاری از مشاغل شهروندان خود ابراز نگرانی کرده است.

جکسون در این مورد می*گوید: چندی پیش من در تراس خانه خود نشسته و در حال کار با آی*پد بودم و با خوشحالی با خود می*گفتم: خوشحال باش جناب سخنگوی مردم ،حالا شما یک دستگاه جدید دارید. اما حالا هزاران شغل در معرض تهدید بوسیله این تبلت است و بسیازی از فروشگاه*ها در معرض بسته*شدن هستند به عنوان مثال شما چه احتیاجی به رفتن به کتابفروشی*ها و کتابخانه*ها دارید چون خیلی راحت با تبلت خود کتاب را دانلود کرده و می*خوانید. دیگر شما چه احتیاجی به خرید روزنامه از روزنامه فروشی*ها دارید ،خود تبلت یک برنامه روزنامه دارد که جدیدترین اخبار روز را در اختیار شما قرار می*دهد.

جکسون در ادامه می*گوید: این دستگاه جای کتاب*های درسی در دانشگاه*ها را گرفته و افراد در صنعت چاپ و نشر، کتابخانه*ها و کتابفروشی*ها در خطر از دست دادن مشاغل خود هستند.

او در ضمن پیشنهاد کرده به جای اینکه محصولات اپل در چین تولید شده و کارگران چینی صاحب شغل شوند بهتر است تا این کارخانه به آمریکا آورده شده تا حداقل مقداری از این ضرر و زیان جبران شود.

ممنون از همه..............


موضوعات مشابه: