نوکیا امروز مدل*های سه*بعدی از تصاویر واقعی کلان*شهرها را برای نسخه تحت وب Ovi Map معرفی کرد. این قابلیت جذاب و رایگان بعد جدیدی به تجربه Ovi Maps می*دهد و به مردم امکان می*دهد تا مکان*ها را به روش متفاوت*تر کشف کنند.

قابلیت سه*بعدی نوکیا که در کنفرانس Where 2.0 در ایالت سانتا کلارا کالیفرنیا معرفی شد، واقعی*ترین سه*بعدی است و امکانات آن فراتر از قابلیت*هایی نظیر ارائه مناطق محدود و ساختمان*ها است. این قابلیت می*تواند نقشه* کل شهر و حومه آن را برای شناسایی در اختیار کاربر قرار دهد.
مردم در ابتدا با تماشای نقشه به صورت هوایی می*توانند کار خود را شروع کنند و به سمت بالا و پایین حرکت کنند و درست از پشت میز کارشان دور تا دور اشیایی نظیر ساختمان*ها و درختان بگردند تا تجربه*ای مجازی اما بی*نهایت واقع*گرایانه برای مکان*های جدید داشته باشند. تصویر سطح خیابان نیز با تمام جزئیات به صورت نمایش پانوراما 360 درجه از خیابان*ها و مکان*ها این تجربه را به کمال می*رساند.

نسخه آزمایشی مدل*های سه*بعدی از تصاویر واقعی مناطق شهری در 20 کلان*شهر اجرا می*شود و با مرور زمان در مناطق دیگر گسترده می*شود. قابلیت نمایش تصاویر خیابان*ها نیز هم اکنون برای 5 شهر (سان فرانسیسکو، لندن، هلسینکی،کپنهاگ و اوسلو) در دسترس قرار دارد.

هدف نوکیا پل زدن بین دنیای واقعی و مجازی در موبایل و وب است. نسخه موبایلی Ovi Maps 180 کشور را پوشش می*دهد و تقریبا 100 کشور به 53 زبان زنده دنیا قابلیت مسیریابی داشته و Ovi Map تحت وب نوکیا 180 کشور را پوشش داده و در حال حاضر برای 93 کشور به 29 زبان زنده دنیا قابلیت مسیریابی دارد.

مایکا هال*بِر، نائب رئیس ارشد نوکیا گفت: مدل*های سه*بعدی از تصاویر واقعی مناطق شهری برای Ovi Maps گام مهمی به سوی تحقق یکی از اهدافمان که پل زدن بین دنیای واقعی و مجازی است بوده و سرویس*های محلی می*توانند آنها را محکم به هم پیوند دهند.

داریِل چیام، تحلیلگر ارشد Canalys می*گوید: نوکیا با Ovi Maps در موبایل نشان داد که قادر است یک قابلیت مفید را به تجربه انبوه در بازار انتقال دهد که شالوده نوآوری در سرویس*های محلی را ماورای مزایای مسیریابی سنتی پایه*ریزی کند. نوکیا با تلاش*هایش برای گسترش سرویس*های مبتنی بر وب می*خواهد ثابت کند که یک سرویس جامع و کلی را ارائه می*دهد.

مدل*های سه*بعدی نوکیا از تصاویر واقعی مناطق شهری برای این شهرها در دسترس است:

بارسلون
بوستون
شیکاگو
لندن
کپنهاگ
فلورانس
هلسینکی
لاس*و*گاس
لس*آنجلس
مادرید
میامی
میلان
نیویورک
اوسلو
پراگ
سانفرانسیسکو
استکهلم
تورنتو
ونیز
وین

با تشکر................


موضوعات مشابه: