ک کاربر حرفه.اي رايانه معمولا وقت زيادي را در پشت رايانه.اش مي.گذراند و فعاليت.هاي متعددي را انجام مي.دهد و اين وسعت فعاليت.ها، مديريت کارها را سخت.تر مي.کند. برنامه OneNote يکي از برنامه.هايي است که براي مديريت Off-Line فعاليت.هاي Off-Line و On-Line به کار گرفته مي.شود. اين نرم.افزار محلي براي قرار دادن دست نوشته.ها و نظم بخشيدن به ديده.ها و شنيده.ها در رايانه است. حال قصد داريم شما را با يکي از افزونه.هاي مرورگر فايرفاکس آشنا کنيم که براي مديريت فعاليت.هاي آن.لاين کاربران طراحي شده است. اين افزونه Zotero نام دارد.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


  Zotero يک افزونه براي مديريت کردن فعاليت.هاي تحت وب است. گشت.و.گذار در اينترنت، معمولا نتايج پراکنده.اي دارد و کسي بيشترين بهره را از فعاليت.هاي اينترنتي خواهد برد که بتواند اين پراکندگي را نظم بخشد و افزونه Zotero براي همين کار ساخته شده است. با استفاده از اين افزونه شما مي.توانيد در هنگام مرور صفحات وب، آدرس.هاي آن.ها را ذخيره و دسته.بندي کنيد، براي هر صفحه يادداشت.نويسي کرده و براي آن.ها کلمات کليدي تعيين کنيد. اين کلمات کليدي در بازگشت.هاي مجدد شما به دست.نوشته.هايتان، به کمک.تان مي.آيند و در نتيجه مي.توانيد صفحات مورد نياز خود را به سرعت بيابيد.

  Zotero به برخي از انواع فايل.ها که تحت وب نمايش داده مي.شوند، حساسيت ويژه.اي نشان مي.دهد. به عنوان مثال اگر سايت شامل فايل صوتي، تصويري يا PDF باشد، Zotero مي.تواند اطلاعات اضافه.تري را در نشاني. سايت، ذخيره کند. برخي از انواع فايل.ها نيز توسط اين افزونه به عنوان ضميمه، در Bookmark اين افزونه ذخيره مي.شوند. دست آخر Zotero مي.تواند نام کاربري منحصر به فردي را به شما اختصاص دهد تا اين اطلاعات نه تنها در رايانه شما، که در هر جا که به اينترنت دسترسي داريد، به سادگي قابل دسترس باشند.

  از آن.جا که اين نوع ابزارها،. ايده.ها جديدي دارند، ممکن است با نمونه آن.ها برخورد نکرده باشيد و در ابتدا، به خوبي کاربردهاي آن و طرز کار آن را درک نکنيد اما کافي است کمي براي يادگيري کاربردهاي اين افزونه وقت صرف کنيد تا ببينيد وب.گردي.هاي هدفمند شما، تا چه اندازه مي.تواند منظم و قابل بازديد و سودبخش باشند.

  اين افزونه را از بانک افزونه.هاي مرورگر فايرفاکس و يا مراجعه به وب.سايت
  برای دیدن لینکها
  برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
  کلیک کنید
  دريافت کنيد.

  موضوعات مشابه: