برخی افراد برای حل این معضل، گوشی را فلش می.کنند و بعضی دیگر تصمیم می.گیرند تا کل حافظه را فرمت کنند ولی راه دیگری در این جا به شما معرفی می.کنیم که با نگاه به حافظه رایانه انجام می.گیرد.

همان.طور که می.دانید، پس از مدتی با ریختن و پاک.کردن مداوم اطلاعات روی حافظه.ها، نظم قرارگیری آن.ها در بخش.های مختلف حافظه از بین می.رود و فایل.ها به.صورت تکه.تکه روی حافظه قرار می.گیرند و دسترسی به آن.ها مشکل می.شود. این مشکل با انجام عملی به.نام Disk Defragment حل می.شود.

ما از همین روش برای مرتب.کردن و افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات تلفن.همراه استفاده می.کنیم.

کافی است که کارت حافظه گوشی را از آن خارج کرده و در یک کارت.خوان RAM reader قرار دهید. به این ترتیب می.توانید با دسترسی به این حافظه به.عنوان یک حافظه جانبی رایانه، عمل Defragment را انجام دهید.

[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
  • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
    براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]


    در مورد گوشی.های تلفن.همراهی که از حافظه داخلی به.جای کارت حافظه خارجی استفاده می.کنند مانند Nokia N95 8G، می.توان با استفاده از کابل و قرار دادن MOOD ارتباطی در حالت Mass Storage مشابه این عمل را انجام داد.

    پس از انجام این عمل، درایو در پنجره My Computer نمایش داده خواهد شد. کافی است روی آیکون این درایو راست.کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید. از میان زبانه.های بالای Properties زبانه Tools را انتخاب کنید. در این پنجره روی Defragment Now کلیک کنید. برنامه.ای باز می.شود که بالای آن عنوان Disk Defragmenter به چشم می.خورد. در همین پنجره درایو مربوطه را از میان کلیه درایوها انتخاب کنید و دکمه Defragment را بفشارید. بسته به حجم حافظه کارت شما ممکن است این فرآیند کمی طول بکشد.

    موضوعات مشابه: