به گزارش وایرد شرکت توهو به عنوان خالق پروژه سینمایی گودزیلا یک بازی فروشگاه آی*تونز شرکت اپل را به دلیل استفاده از کارآکتر گودزیلا در بازی با عنوان فینگرزیلا به نقض قانون کپی*رایت متهم کرد.

بنا بر گزارش فارنت، وکیل قانونی این شرکت با اعلام اینکه موکلان ما اجازه استفاده از کارآکتر گودزیلا را به شرکت اینرت*سوآپ نداده*اند این موضوع را ناقض قانون کپی*رایت توصیف کرده و تاکید کرده* است که این موضوع باعث می*شود که عموم مردم اشتباها به این باور برسند که این بازی با مشارکت، کسب اجازه، تولید، دخالت و پشتیبانی شرکت توهو انجام شده است.

این اولین باری نیست که شرکت توهو به خاطر کارآکتر گودزیلا اقدام به شرکت*های دیگر اعتراض و حتی از آنها شکایت می*کند و تاکنون صدها شکایت از سوی این شرکت علیه شرکت*های فیلمسازی هالیوود، شرکت*های خودروسازی، شرکت*های اسباب*بازی سازی، گروه*های موسیقی راک، ناشران کتاب، رستوران*های زنجیره*ای بزرگ، عناوین رکوردشکن*ها، بلاگرها و نهایتا هر کسی که در نام خود کوچکترین استفاده*ای از نام گودزیلا کرده باشد و یا حتی از موسیقی آن استفاده کرده باشد، مطرح کرده است.

اکنون شرکت توهو خواستار تغییر تاکتیک*های تبلیغاتی شرکت از جمله آیکون بازی و محتویات وب*سایت این بازی شده*اند که به نظر توهو تصویری که در آن انگشت یک انسان به شکل گودزیلا در حال دمیدن آتش است به شدت به اقدام گودزیلا شباهت دارد.

برنامه ۲ دلاری فینگرزیلا شرکت اینرت سوآپ تاکنون ۱۰۰ هزار بار در فروشگاه آی تونز شرکت اپل به فروش رسیده که فروشی خوب به شمار می*رود.

میشل اسکاندیزو یکی از شرکای تولیدکننده این بازی در شرکت اینرت*سوآپ در این خصوص با اعلام اینکه در هنگام دریافت نامه تذکر شرکت توهو واقعا آشفته شده است تاکید کرده است که این عکس انگشت خود من است و ما تصور کردیم که این یک نوع شوخی است که انگشت من شبیه به یک هیولا باشد و من بر این باور نیستم که وب*سایت و آیکون بازی ناقض قانون باشد.


موضوعات مشابه: