نوکیا اعلام کرد می*خواهد فعالیت*های مربوط به نرم*افزارهای سیمبین را به شرکت Accenture واگذار کند. Accenture خدمات اکوسیستم گوشی*های هوشمند آینده نوکیا را ارائه می*دهد.

نوکیا و شرکت Accenture اعلام کردند می*خواهند همکاری استراتژیکی را آغاز کنند. نوکیا در این همکاری فعالیت*های مربوط به نرم*افزارهای سیمبین را برون*سپاری کرده و 3 هزار نفر از کارمندانش را به شرکت Accenture منتقل می*کند. در همین حال، Accenture خدمات نرم*افزاری موبایل را برای گوشی*های هوشمند آینده نوکیا فراهم می*کند.'

در این همکاری، که منوط به توافق نهایی است، از شرکتAccenture خواسته می*شود که توسعه نرم*افزارهای سیمبین، پشتیبانی از خدمات و انتقال 3 هزار نفر از کارمندان نوکیا به این شرکت را عهده*دار شود. هر دو شرکت انتظار دارند در طول تابستان 2011 این توافقنامه به مرحله نهایی برسد و روند انتقال کارمندان تا پایان سال 2011 خاتمه پیدا کند.
کارمندانی که انتقال داده می*شوند در چین، فنلاند، هند، انگلیس و امریکا در حال کار هستند. این کارمندان از همان ابتدا کار خود را با فعالیت*های نرم*افزاری سیمبین نوکیا شروع خواهند کرد. پس از مدتی، شرکت نوکیا و Accenture فرصت*های جدیدی برای آموزش و انتقال مجدد کارمندان منتقل شده ایجاد خواهد کرد.

این مشارکت شامل برنامه*هایی برای شرکت Accenture می*شود که طی آن باید خدمات نرم*افزاری موبایل، تجاری و کاربردی را حول پلت*فرم ویندوزفون برای نوکیا و دیگر شرکای این اکوسیستم ایجاد *کند. بنابر این توافقنامه، Accenture یک شریک برتر برای فعالیت*های توسعه گوشی*های هوشمند نوکیا و همینطور تامین*کننده برتر خدمات خواهد بود.
مارتی کول، مدیر اجرایی شرکت ارتباطات Accenture (Accenture Communications) و گروه فناوری برتر (High Tech group) گفت: « همکاری با نوکیا، توانایی ما را افزایش داده تا به مشتری*ها در صنایع گوناگون کمک کنیم که با استفاده از قابلیت موبایل برنامه*های تجاری خود را پیشرفت دهند و آن را ساده*تر کنند. این یک موفقیت بزرگ برای نوکیا و شرکت Accenture به حساب می*آید.»

یو هارلو، نایب رئیس اجرایی بخش گوشی*های هوشمند نوکیا، در ادامه افزود: « این همکاری، تعهد مداوم نوکیا برای ارتقای سیمبین و خدمت*رسانی به مشتریان گوشی*های هوشمند نوکیا را نشان می*دهد. نظر به اینکه ما از پلت*فرم اولیه گوشی*های هوشمند به سمت ویندوزفون تغییر مسیر داده*ایم، انتقال نیروهای مستعد ماهر به Accenture نیز الزام ما به آماده کردن کارمندان سیمبین با فرصت*های شغلی جدید و بالقوه را ثابت می*کند.»

شرکت Accenture و نوکیا از سال 1994 همکاری خود را آغاز کرده*اند. در اکتبر سال 2009، شرکت Accenture واحد سرویس‎*های حرفه*ای نوکیا را که مهندسی و پشتیبانی از سیستم*عامل سیمبین برای کارخانه*های سازنده موبایل و تامین*کنندگان خدمات به عهده داشت خرید و سپس آن را به عنوان جزء اصلی در مجموعه خدمات موبایلی Accenture به کار گرفت.

موضوعات مشابه: