به گزارش پایگاه اینترنتی تی جی دیلی ،به نظر می*رسد که دیگر تلفن همراه آیفون اپل بهترین گزینه در بین خریداران در زمینه تلفن*های همراه هوشمند نیست.

بنا بر گزارش فارنت، بر اساس آخرین نظر سنجی های موسسه نیلسن ،تلفن*های همراه اندرویدی در حال حاضر هوس*انگیزتر از آیفون ۴ هستند و کاربران بیشتری را به سوی خود جلب می*کنند.

موسسه نیلسن می*گوید در بین جولای تا سپتامبر سال گذشته میلادی ،دارندگان تلفن همراه آیفون در آمریکا در حدود ۳۳ درصد ،اندروید ۲۶ درصد و بلک بری نیز ۱۳ درصد بود.

ولی حالا به نظر می*رسد که اوضاع و سلایق آمریکائیها عوض شده زیرا بین ماه ژانویه تا مارچ سال جاری میلادی ،در حدود ۳۱ درصد از امریکائیها دارای دستگاه*های اندرویدی ، ۳۰ درصد دارای آیفون و ز بلک*بری با ۱۱ درصد هستند.

با کم رنگ*تر شدن نقش بلک بری ،حالا کاربران امریکایی تقریبا در انتخاب تلفن همراه خود از بین اندروید گوگل یا ایفون اپل یکی را انتخاب می*کنند .

این شرکت در این مورد می*گوید:”بر اساس بررسی های انجام شده در ماه مارچ ۲۰۱۱ ،نیمی از کسانی که در ۶ ماه گذشته میلادی تلفن همراه هوشمند خریداری کرده بودند اندروید را به عنوان سیستم عامل موبایل خود انتخاب کرده و در حدود ۲۵ درصد نیز تلفن همراه ایفون را خریداری کرده و ۱۵ درصد نیز بلک بری را بر سایر پلتفمرها ترجیح داده*اند”.

البته این نتایج به دست آمده نمی توان تصور صحیحی از وضعیت بازار را به ما بدهد زیرا بسیاری از کسانی که اندروید را انتخاب می*کنند شاید استطاعت لازم برای خرید آیفون نداشته باشند( حداقل در ایران کاملا صحیح است).

در ضمن تلفن همراه آیفون بسیار دیر به دیر بروز می*شود و هر سال شرکت اپل فقط یک مدل تلفن همراه رونمایی می*کند که شاید اگر روند اپل کوتاه*تر بود شاید اپل و ایفون یکه تاز دنیای تلفن های همراه هوشمند باقی می*ماند .


موضوعات مشابه: