[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]

  شرکت AMD در تلاش است تا با افزایش سرمایه*گذاری*های خود در شرکت*های فعال در حوزه فناوری، چرخه سخت*افزاری و نرم*افزاری مربوط به پردازنده جدید Fusion خود را تقویت کند.

  این شرکت تراشه*ساز بزرگ امیدوار است که با سرمایه*گذاری*های گسترده خود در شرکت*های نرم*افزاری، ابزارهای جدیدی را برای کنترل قابلیت پردازش*های موازی در پردازنده*های مرکزی رایانه و پردازنده*های گرافیکی ارایه دهد تا از این طریق بتواند قابلیت*های اجرایی رایانه را بالا ببرد.

  "جان تیلور"(John Taylor) مدیر بازاریابی Fusion در شرکت AMD توضیح داد که شرکت وی قصد دارد در شرکت*های سخت*افزاری از جمله کارخانه*های طراحی قطعات داخلی رایانه و شرکت*های تولیدکننده لوازم جانبی نیز سرمایه*گذاری*های گسترده*ای را آغاز کند تا از این طریق بتواند بازار سخت*افزاری تراشه Fusion را ارتقاء دهد.

  شرکت AMD هم*اکنون در حال توسعه تراشه*های جدیدی مبتنی بر ساختار Fusion است که شامل واحد پردازش مرکزی x86 و پردازنده گرافیکی(GPU) روی یک پردازنده واحد می*شود. قرار است که نخستین نمونه از این تراشه*ها از سال آینده با رایانه*های رومیزی و لپ*تاپ*های جدید وارد بازار شوند.

  به طور کلی پردازنده*های گرافیکی یا GPU برای پردازش اطلاعات چندرسانه*ای سرعت بیشتری نسبت به پردازنده*های مرکزی رایانه(CPU) دارند و به لپ*تاپ*های پیشرفته، رایانه*های رومیزی قوی و سرورها کمک می*کنند تا فایل*های چندرسانه*ای را با سرعت بالاتر اجرا کنند. اما شرکت AMD امیدوار است که با ساختار جدید Fusion امکان استفاده از پردازنده*های گرافیکی پرسرعت را در نت*بوک*ها و دستگاه*های الکترونیکی قابل*حمل کوچک فراهم آورد.

  موضوعات مشابه: