بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی IDC، طی فصل نخست سال 2011 میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن بازار جهانی تلفن*های همراه رشد 20 درصدی را پیش*روی خود دید. این جریان بیشتر به دنبال افزایش محبوبیت گوشی*های هوشمند در بازار رخ داد که به خصوص بازارهای در حال توسعه نقش عمده*ای در این زمینه برعهده داشتند.

به گزارش ایستنا، افزایش 20 درصدی فروش جهانی گوشی*ها در سه ماهه نخست سال 2010 میلادی موجب شد تا در مجموع 3/61 میلیون دستگاه تلفن*همراه در این دوره زمانی وارد بازار شود که این رقم به نوبه خود یک رکورد تازه در این زمینه محسوب می*شود و نشان می*دهد که تجارت تلفن*همراه بدون هرگونه مشکل و مانع با سرعت فراوان به جلو می*رود.

به گفته شرکت تحقیقاتی IDC، بازار گوشی*های هوشمند بیشترین رشد خود در فصل نخست سال جاری میلادی را در مناطقی از جمله آسیبا-پسیفیک، آفریقا، آمریکای لاتین و خاورمیانه دید که در مجموع میزان گوشی*های صادر شده به مناطق مذکور طی این مدت سه ماهه افزایش چشمگیر یافت.

در دو کشور آمریکا و کانادا گوشی*های هوشمندی مانند iPhone و BlackBerry و همچنین گوشی*های مبتنی بر سیستم*عامل اندروید در فصل نخست سال 2011 میلادی محبوب*ترین ابزارها نزد کاربران بودند. دو گوشی هوشمند iPhone 4 و HTC Thunderbolt بیش از دیگر محصولات موجود در این سه ماه فروش داشتند.

در بازار اروپای غربی گوشی*های اندرویدی عنوان محبوب*ترین گوشی*های هوشمند نزد کاربران را به خود اختصاص دادند و توانستند بیشترین توجه را از جانب کاربران جلب کنند.


موضوعات مشابه: