خدمات «نقشه مجازي ايرانسل» سرويسي است که اخيرا تبليغات آن از رسانه ملي پخش شده و بر اساس آن مي*تواند موقعيت مکاني مشترکان ايرانسل را در تمام نقاط تحت پوشش شبکه، تشخيص دهد اما نكته قابل توجه اين است كه پس از نخستين درخواست مکان*يابي، سيستم طي يک پيام کوتاه از دوستان* فرد متقاضي درخواست مجوز مي*كند و درصورت تاييد آن*هاست كه مي*توان از موقعيت ايشان باخبر شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اين سرويس اكنون به*صورت آزمايشي در شهرهاي تهران، کرج، تبريز، اصفهان، شيراز و مشهد به مشترکان علاقه*مند ارائه مي*شود و متقاضيان مي*توانند پس از ثبت نام، از اين سرويس استفاده کنند.

طبق اعلام مشترك به کمک اين سرويس كه "نما" نام دارد، مي*تواند موقعيت جغرافيايي دوستانش را معين كرده و يا محل قرارگيري خود را به آنها اطلاع دهد، بدين صورت که موقعيت مکاني فرد موردنظر از طريق يک پيام کوتاه و يا پيام*چندرسانه*يي به فرد ارسال مي*شود و او حتي قادر خواهد بود موقعيت*ها را برروي نقشه فارسي رصد کند.

فرد هم*چنين مي*تواند محل قرارگيري خود را نيز مکان*يابي کرده و از موقعيت فعلي خود در نقشه آگاه شود. اين خدمات بدون نياز به نصب نرم*افزار، تنظيمات خاص و بدون نياز به سيستم موقعيت*ياب جهاني (GPS) قابل استفاده است و تمامي انواع گوشي*ها، حتي گوشي*هاي ساده و قديمي نيز اين سرويس را پشتيباني مي*کنند.

* ثبت*نام و فعال*سازي سرويس «نماي دوستان»

مشترکان ايرانسل مي*توانند جهت ثبت نام، از يکي از روش*هاي زير استفاده کرده و از خدمات «نقشه مجازي ايرانسل» بهره*مند شوند:

* ارسال پيام کوتاه:

براي ثبت نام و فعال*سازي از طريق پيام کوتاه، بايد يک پيام کوتاه بدون متن به 8989 ارسال شود. پس از قبول ضوابط و شرايط استفاده از خدمات، ثبت نام فرد کامل مي*شود.

* شبکه اينترنت:

در اين روش فرد مي*تواند به پورتال «نقشه مجازي ايرانسل» به نشاني nama.irancell.ir مراجعه و با تکميل مشخصات درخواستي در قسمت «ثبت نام»، سرويس خود را فعال كند. تکميل ثبت نام از طريق يک پيام کوتاه که حاوي رمز عبور فرد است به اطلاع*ش خواهد رسيد.

*«رمز عبور» را مي*توان از طريق روش*هاي زير نيز دريافت کرد:

ارسال پيام کوتاه بدون متن از خط ايرانسل خود به شماره 130 و تماس با شماره 700 (مرکز خدمات مشترکين ايرانسل)

بنا بر اعلام، ثبت نام در سرويس نقشه مجازي ايرانسل به صورت رايگان انجام شده و کاربران، تنها هزينه مکان يابي را پرداخت خواهند كرد.

*نحوه کار با «نماي دوستان»

فرد پس از ثبت*نام مي*تواند با يکي از روش*هاي زير از خدمات و مزاياي اين سرويس استفاده كند:

وب سايت: وارد پورتال « نقشه مجازي ايرانسل » شده و پس از وارد کردن نام کاربري و رمز عبور خود، استفاده از سرويس را آغاز كند. در داخل وب سايت، بخش «راهنما» و «پرسش و پاسخ» مي*تواند کمکي به ميزان آشنايي فرد براي استفاده از اين سرويس کند.

کد دستوري: کد دستوري #898* را از خط ايرانسل خود شماره*گيري کند، وارد منوي اصلي شود و از امکانات مختلف اين سرويس استفاده كند.

پيام کوتاه: جهت دريافت راهنمايي، کلمه «راهنما» يا «rahnama» را در يک پيام*کوتاه به8989 ارسال كند.

هزينه خدمات نقشه مجازي ايرانسل در مرحله آزمايشي، هزينه هر بار مکان*يابي 200 ريال اعلام شده است.

مشتركان بايد توجه كنند:

*شماره تلفن همراه را در تمام مراحل به صورت ********9893 وارد كنند.

* پس از اولين درخواست مکان*يابي، سيستم طي يک پيام کوتاه از دوستان* فرد متقاضي درخواست مجوز مي*كند و در صورت تاييد آن*ها، مي*توان از موقعيت ايشان باخبر شد.

*پايان دوره آزمايشي استفاده از اين خدمات، به اطلاع مشترکان خواهد رسيد.

* اين سرويس داراي قابليت*هاي پيشرفته*تري از جمله راه اندازه «گروه» و «انجمن» بوده و فرد مي*تواند دوستان خود را بر اين اساس طبقه*بندي كند.


موضوعات مشابه: