به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز، شرکت مایکروسافت یک برنامه برای پورت*کردن برنامه*های سیستم عامل آیفون به سیستم عامل وین*فون تولید کرده است.

به گزارش فارنت، به نظر می*رسد مایکروسافت نیز در پی راهکار اپل برای موفقیت پلتفرم خود است و در همین راستا برنامه*ای برای توسعه*دهندگان سیستم عامل وین*فون تولید کرده است که به برنامه*نویسان امکان می*دهد تا به ساده*ترین روش ممکن برنامه و بازی*های پلتفرم آیفون را بر روی وین*فون۷ به اجرا درآورده و در اصطلاح پورت کنند.

با این ابزار توسعه*دهندگان می*توانند برنامه*های آیفون را در بستر وین*فون۷ اجرا کرده و با استفاده از آبجکت*های برنامه از توابع برنامه*نویسی آیفون آگاهی پیدا کرده و آن*را در نوشتن برنامه مشابه برایapi وین*فون بکار ببرند.

مایکروسافت در این مورد می*گوید:

“البته استفاده ما از این برنامه بدین معنی نیست که تمام بازی و برنامه*های موجود برای آیفون را بدون کم و کاست در وین*فون مشاهده کنید زیرا برنامه آیفون مخصوص آیفون ساخته شده و دارای معماری و رابط*های کاربری متفاوتی است و برنامه ما این است که در مرحله اول تمامی اجزا را شناسایی کرده و برنامه*ها را متناسب با سیستم عامل خود و توانایی*های آن و با رعایت قانون کپی*رایت برای بستر خود نیز تولید کنیم”.

خوب این یک قدم هوشمندانه از سوی مایکروسافت به حساب می*آید و سبب صرفه*جویی زمان و هزینه برای توسعه*دهندگان وین*فون۷ است و البته تیم مایکروسافت قول داده تا ابزاری مشابه را برای پورت کردن برنامه*های سیستم عامل اندروید نیز تولید کند.


موضوعات مشابه: