گروه خبری GSM: پس از اخباری که به تازگی در مورد نوکیا و واگذاری فعالیت*های نرم*افزاری سیمبین به شرکت Accenture منتشر شد، حتما سوالاتی در مورد تصمیمات بعدی نوکیا برای کاربران پیش آمده است. ما در اینجا پرسش*های متداول کاربران را به همراه پاسخ شرکت نوکیا برای واضح شدن مطلب مطرح کرده*ایم:

• آیا باز هم نوکیا در مورد امکانات و طراحی کاربری سیمبین نظر می*دهد یا همه چیز بر عهده شرکت Accenture است؟

بله، باز هم نوکیا در مورد امکانات و طراحی رابط کاربری سیمبین تصمیم می*گیرد اما تیمی از Accenture مسئول اجرای دیدگاه*ها و روند اجرای برنامه*ها خواهد بود.

• چگونه برون*سپاری سیمبین به Accenture می*تواند در نرم*افزارهای آینده سیمبین مانند Anna تاثیرگذار باشد؟ آیا تاخیری هم خواهد داشت؟

تصمیات برای نرم*افزارهای آینده هنوز در حال برنامه*ریزی است و تحت تاثیر اتفاقات اخیر قرار نخواهد گرفت.

• اگر نوکیا در سال*های آتی موفقیت زیادی کسب کند آیا دوباره به سمت سیمبین به عنوان پلت*فرم اصلی باز خواهد گشت؟

نوکیا برای ساختن بهترین گوشی*های هوشمند و بهترین اکوسیستم گوشی*های هوشمند در جهان، تصمیم گرفته است از پلت*فرم ویندوزفون برای پیشرفت استفاده کند.

• وقتی نوکیا اختیار سیمبین را به دست گرفت گفت «این راه پیشرفت است»، امروز بعد از همکاری با مایکروسافت می*گوید «این راه پیشرفت است» چرا ما باید نوکیا را باور کنیم؟

فناوری با سرعت زیادی حرکت می*کند و با گذشت زمان، شرکت*ها هم باید در جهت آنها حرکت کنند. کاملا مشخص است که نوکیا تصمیم دارد بهترین گوشی*های هوشمند را تولید کند و ما بر این باوریم که هم اکنون درست*ترین گام، پلت*فرم ویندوزفون است.

• دقیقا از چه زمانی فعالیت*های سیمبین به شرکت Accenture منتقل می*شود؟

روند انتقال طبق برنامه*ریزی تا پایان سه ماه آخر سال 2011 کامل می*شود.

• بعد از تمام این اقدامات، ما اصلا نمی*دانیم نوکیا به کجا می*خواهد برود. نمی*توانیم نگرش*ها یا گرایشاتی را که نوکیا را به سمت پیشرفت تمایل می*دهد تشخیص دهیم.

نگرش ما این است که: بهترین گوشی*های هوشمند دنیا را با استفاده از پلت*فرم ویندوزفون تولید کنیم و 150 میلیون گوشی هوشمند سیمبین را در آینده ارائه دهیم، ارتباط میلیارد کاربر بعدی با اینترنت را فراهم کنیم و آینده صنعت را تحت تاثیر قرار دهیم.

• در مورد Qt و MeeGo چطور، کجا توسعه پیدا می*کنند؟

برنامه*های Qt و MeeGo نوکیا توسط خود نوکیا ادامه خواهد یافت. تنها سیمبین بود که آن را به Accenture واگذار کردیم.موضوعات مشابه: