نوکیا کیت برنامه*نویسی Qt 1.1 (کیوت 1/1) را با پشتیبانی از تولید سریع برنامه*ها عرضه کرد.

به گزارشجی اس ام، Qt Quick ابزاری در کیت برنامه*نویسی Qt 1.1 است که در طراحی سریع*تر و ساده*تر برنامه برای گوشی*های لمسی استفاده می*شود.

نوکیا امروز نسخه 1/1 کیت برنامه*نویسی Qt (کیوت) را معرفی کرد. در این نسخه، محیط برنامه*نویسی برای تولید برنامه*های پلت*فرم سیمبین نوکیا و همچنین برنامه*های کاربردی دسکتاپ، مانند ویندوز7، لینوکس و Mac با هم یکی شده است. برنامه*نویسانی که از کیت برنامه*نویسی Qt برای ساختن برنامه*های کاربردی* استفاده می*کنند، یک ابزار تولیدی کامل با کاربری ساده در اختیار دارند که در آن، زمان تولید برنامه برای گوشی*های لمسی نوکیا به نصف کاهش یافته است.
Qt Quick در کیت برنامه*نویسی Qt 1.1، کیت جدیدی برای تولید رابط کاربری است که هم از طراحان گرافیک و هم از برنامه*نویسان استفاده می*کند. طراحان می*توانند با پشتیبانی از ویرایش کدها و Complete project برای برنامه*نویسان رابط*های کاربری متحرک بسازند و پس از آن، در همه برنامه اعمال کنند. این کار، روند تولید برنامه را تسریع بخشیده و باعث می*شود برنامه مورد نظر زودتر به بازار برسد.

Qt Quick از زبان*های QML، CSS و زبان*های شبیه JavaScript پشتیبانی می*کند. به همین دلیل، توسعه رابط کاربری برای گوشی*های لمسی سریع*تر صورت می*گیرد. علاوه بر Qt Quick، کیت برنامه*نویسی Qt 1.1 از امکانات نقشه و مسیریابی، تصویربرداری برای دوربین و دسترسی به گالری تصویر، پلاگین*های برنامه*های رابط کاربری و دیگر امکانات پیشرفته*ای که برنامه*نویسان با آنها قادرند دسترسی به محتوای کاربری در گوشی را فراهم کند برخوردار است.

پورنیما کوچیکار، نایب رئیس فوروم نوکیا در این زمینه گفت: «برنامه*نویسان در پی تولید برنامه*هایی با کیفیت بالا و محیط گرافیکی غنی هستند تا بتوانند در میان خیل عظیم فروشگاه*های مجازی که همیشه در حال افزایش هستند دوام بیاورند. با این نسخه از کیت برنامه*نویسی Qt، طراحان و برنامه*نویسان می*توانند با هم کار کنند تا سریع*تر و موثرتر به هدف خود برسند.»

نوکیا و کیت برنامه*نویسی Qt 1.1 – مشتری زیاد برای برنامه*ها

کاربران روزانه بیش از 5 میلیون برنامه از فروشگاه مجازی Ovi Store با گوشی*های نوکیا دانلود می*کنند. با معرفی کیت برنامه*نویسی Qt 1.1، برنامه*نویسان هم اکنون می*توانند 100 میلیون گوشی نوکیا (که70 میلیون از آنها گوشی*های لمسی هستند) و 150 میلیون گوشی هوشمند نوکیا با سیستم*عامل سیمبین که در آینده به فروش می*رسند مانند نوکیا E6 و نوکیاX7 و نوکیاAstound برای اپراتور تی- موبایل را هدف قرار دهند. علاوه بر این، برنامه*نویسان Qt این امکان را دارند تا از کدها دوباره استفاده کنند و سرعت تولید برنامه برای گوشی*های Maemo و MeeGo نوکیا که امسال وارد بازار می*شوند را افزایش دهند.

برنامه*نویسان می*توانند از همین امروز با مراجعه به وب*سایت*های
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
و
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
کیت برنامه*نویسی Qt 1.1 را دانلود کنند.

موضوعات مشابه: