يكي از مسئولين تامين تله*كام: طبیعتا مشکلاتی در این پروژه وجود داشته و فرآیندهایی بخشی از پروژه را با تاخیر مواجه کرده*اند اما به طور قطع تامین تله کام آماده جهش در این پروژه است.

یک مقام مسئول در شرکت تامین تله کام با رد موضوع احتمال کناره*گیری این شرکت از پروژه اپراتور سوم موبایل ضمن تشریح آخرین وضعیت تجهیزات نسل سوم موبایل تاکید کرد: بحث کناره*گیری تامین تله کام از این پروژه به هیچ وجه مطرح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر با وجودی که اخبار منتشر شده حاکی از آن است که شرکت تامین تلکام به دلیل نداشتن تجهیزات مورد نیاز برای راه*اندازی شبکه اپراتور سوم موبایل قطعا در خرداد ماه نمی*تواند شبکه خود را راه*اندازی کند و احتمال کناره*گیری از اجرای این پروژه توسط این شرکت عنوان می*شود مدیرکل برند و ارتباطات تامین تلکام این اخبار را تکذیب کرد.

شاهین آرپناهی با بیان اینکه این اخبار به هیچ وجه موثق نیست اظهار داشت: پروژه اپراتور سوم موبایل یک تجربه کاملا جدید در کشور است و برای اولین بار پروژه ای بدون شریک خارجی برای ارائه نسل جدید موبایل تعریف شده است.

وی در پاسخ به امکان راه*اندازی شبکه با وجودی که گفته شده تامین تله کام طبق پروانه تا خردادماه فرصت راه*اندازی شبکه خود را دارد و تاکنون کمتر از ۵۰ سایت bts نصب کرده تا چه حد وجود دارد اظهار داشت: بخشی از تعویق*های به وجود آمده در آماده*سازی این شبکه مربوط به فرآیندهای بیرونی مجموعه تامین تله کام است اما به زودی اخبار جدیدی از جهش این پروژه اعلام خواهیم کرد.

این مقام مسئول در پروژه اپراتور سوم با بیان اینکه تحریم*های موجود برای ورود تجهیزات مخابراتی به کشور تنها بخشی از مشکلاتی است که این پروژه با آن درگیر است ادامه داد: نمی*توان تنها بخش خاصی را مقصر این مشکلات عنوان کرد. فرآیندهای مختلفی وجود دارد که خارج از حیطه اختیارات و توانمندی*های تامین تله کام است.

وی با تاکید بر اینکه کناره*گیری تامین تله کام از پروژه اپراتور سوم موبایل به هیچ وجه مطرح نیست افزود: طبیعتا مشکلاتی در این پروژه وجود داشته و فرآیندهایی بخشی از پروژه را با تاخیر مواجه کرده*اند اما به طور قطع تامین تله کام آماده جهش در این پروژه است چرا که بخشی از پروژه اپراتور سوم موبایل بسیار خوب پیش رفته و در صورت آنکه با این پروژه با تحمل برخورد شود به زودی مابقی مسائل نیز حل و فصل خواهد شد.

مدیرکل برند و ارتباطات تامین تلکام با بیان اینکه بخشی از مشکلات این پروژه در هفته جاری حل شده و جلسات هیئت مدیره این شرکت نیز برگزار می*شود گفت: برگزاری جلسات هیئت مدیره این پروژه در مقطعی به دلیل تغییر و تحولاتی همچون استعفا و کناره*گیری افراد و ورود افراد جدید به این مجموعه با تاخیراتی همراه بوده اما هم اکنون جلسات آن به طور منظم برگزار می*شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پروژه با تاخیر نسبت به تعهد مندرج در پروانه راه*اندازی می*شود گفت: در پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل مجموعه تعهدات متقابلی عنوان شده که در این راستا تامین تله کام مطابق قانون به آن پایبند خواهد بود.

آرپناهی تصریح کرد: ما به عنوان اپراتور مایل هستیم پروژه هر چه سریع*بر به بهره برداری برسد چرا که هر روز تاخیر در این پروژه ضررهای میلیاردی برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

سال گذشته در چنین ایامی شرکت تامین تله کام وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی–شستا- پس از کش و قوس*های فراوان موفق شد پروانه فعالیت اپراتور سوم موبایل ایران را از آن خود کند که طبق پروانه صادر شده این اپراتور باید اوایل خردادماه امسال شبکه خود را راه*اندازی و سیم*کارت*های با قابلیت نسل سوم را وارد بازار کند.

پیش از این مسئولان این شرکت از عرضه سیم*کارت*های نسل سوم موبایل با یکی از کدهای ۰۹۲۰ و ۰۹۲۱ و قابلیت ارائه اینترنت پرسرعت ۵۱۲ کیلوبیتی و تلفن تصویری خبر داده بودند.


موضوعات مشابه: