شرکت موتورولا از تکميل و عرضه گوشي هوشمند جديدي به بازار خبر داده است که EX130 نام دارد و مبتني بر سيستم*عامل اين شرکت موسوم به Qualcomm Brew MP ساخته شده است.
به گزارش گروه اخبار خارجي آژانس خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات (ايستنا) اين گوشي هوشمند نسبت به مدل*هاي موجود در بازار ظاهر متفاوتي دارد. قسمت پايين نمايشگر اين گوشي به صورت کج طراحي شده است و در حالي که سمت راست آن بزرگتر است، سمت چپ قسمت پايين نمايشگر کوچک*تر ساخته شده و فضاي کمتري را اشغال کرده است.
در قسمت پايين و سمت چپ گوشي که نمايشگر کوچک*تر شده است، يک کليد سخت*افزاري تعبيه شده که در اصل کليد Home است و کاربر و با فشردن آن مي*تواند به منوي اصلي گوشي برود.
نمايشگر لمسي اين گوشي به اندازه 8/2 اينچ ساخته شده است که تصاوير در آن با کيفيت 320 در 240 پيکسل به نمايش درمي*آيند. در قيمت پايين و سرمت راست گوشي که نمايشگر بزرگ است، در داخل نمايشگر اصلي يک نمايشگر کوچک*تر LED با کيفيت 96 در 16 پيکسل تعبيه شده است. هنوز به درستي مشخص نشده است که در اين نمايشگر کوچکتر چه اطلاعاتي منتشر مي*شود.
گوشي هوشمند EX130 موتورولا 128 مگابايت حافظه داخلي و 64 مگابايت رم دارد و احتمال مي*رود که قيمت حدود 100 دلار وارد بازار شود.

موضوعات مشابه: