هم*اکنون در برخی کشورهای اروپایی از تلفن*همراه به جای بلیت*های مسافرتی استفاده می*شود و بر اساس آخرین پیش*بینی*های انجام شده توسط مرکز تحقیقاتی Juniper Research، تا سال 2015 میلادی تلفن*های همراه به طور کامل جایگزین این بلیت*ها خواهند شد.

به گزارش ایستنا، کارشناسان به واسطه استفاده از فناوری جدیدی موسوم به Near Field Communication(NFC) به کاربران امکان می*دهند تا به جای خرید بلیت کاغذی برای مسافرت*های خود، از تلفن*همراه به عنوان بلیت استفاده کنند. این فناوری به گونه*ای طراحی شده است که امکان انتقال پول مربوط به هزینه بلیت را نیز از طریق تلفن*همراه فراهم می*کند.

فناوری NFC در اصل فناوری ارتباطی کوتاه*بورد بی*سیم است که به هیچ سیستم سخت*افزاری بین دستگاه*ها نیاز ندارد و به صورت بی*سیم ارتباط میان تلفن*همراه و سیستم گیرنده را برطرف می*کند.

"هوارد ویلکوکس"( Howard Wilcox) از مدیران مرکز تحقیقاتی Juniper Research و نویسنده گزارش نهایی این بررسی گفت: «با استفاده از پیامک، بارکد یا فناوری NFC کاربران به سادگی می*توانند بلیت*های مسافرتی خود را در اختیار بگیرند و ما پیش*بینی می*کنیم که از سال 2013 میلادی بخش گسترده*ای از مراکز مسافرتی این فناوری را در اختیار داشته باشند».

از جمله مراکزی که هم*اکنون این فناوری را در اختیار گرفته و با موفقیت کامل آن رابه کار می*بنند، شرکت راه*آهن دهلی در کشور هند است که به کلیه مشتریان خود از این طریق خدمات ارایه می*کند


ممنون ...

موضوعات مشابه: