دانگرید رام Hero برای روت کردن با یک کلیک


خوب دوستانی بودند که میگفتند نمیتونن با روش ساده Hero خودشون رو روت کنند ؛ خوب من خودم از این روش استفاده نکردم اما میدونم که 100 درصد به این دوستلن جواب خواهد داد . اینجا من روش رو میزارم هر کدوم از دوستان که مایل بودند تست کنند و نتیجه رو اعلام کنند .

همه اتفاقات و حوادث احتمالی به وجود آمده برای گوشی شما فقط و فقط به عهده شخص انجام دهنده مراحل است و این انجمن هیچ مسئولیتی در قبال خرابی گوشی شما برعهده نخواهد گرفت .

مراحل کار :

مرحله اول اتصال به دستگاه :

خوب شروع میکنیم ؛ انجام این کار نیاز به تخصص دارد و اگر در انجام اینگونه کارها مهارت ندارید دست یه این کار نزنید ؛ شاید این کار باعث کرش و بریک شدن گوشی شما بشه ...
آخرین ورژن SDK را از پست های قبل دانلود کنید .
زیپ AndroidSDK.zip را در درون فولدری در درایو C خو به نام " C:\AndroidSDK " باز کنید .
در گوشی خود به Settings --> Applications --> Development و اطمینان حاصل کنید گزینه USB Debugging تیک دارد و روشن است .
گوشی خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید ( مطمئن باشید که گوشی روشن است ) ، اگر از ویندوز استفاده میکنید ؛ پیام در حال نصب درایور ظاهر خواهد شد .
---> اگر از ویندوز 7 استفاده میکنید درایور گوشی را دانلود و نصب کنید . نکته مهم اینکه در ویندوز 7 دیگر مرحله 4 اجرا نخواهد شد .
در این مرحله بهد از نصب درایور حالا یک Command Prompt باز کنید . ( اگر ویندوز XP دارید در Run بنویسید CMD ولی اگر ورژن بالاتر از XP دارید CMD را در Start Menu جستجو کنید و باز کنید )
بعد از باز شدن CMD حالا دستورات زیر را در آن بنویسید و بعد از اتمام هر خط Enter را بزنید .

کد:
cd\ cd\AndroidSDK\tools\ adb devices
حالا باید شماره سریال دستگاه خود را ببینید ؛ اگر دید یعنی مراحل را با موفقیت انجام داده اید و اگر ندید مراحل را یک بار با دقت بیشتر انجام دهید و اگر باز هم نشد ، در همین تاپیک مطرح کنید .

مرحله دوم ساختن Gold Card از SD Card :
مموری کاردی را میخواهید از آن گلد کارت بسازید داخل دستگاه قرار دهید .
وقتی مموری داخل دستگاه است به Settings ---> SD and Phone storage برید و بر روی Unmount SD card کلیک کنید تا مموری شما UnMount شود . حالا وقتی این مرحله انجام شد مموری خود را با زدن Format SD card فرمت کنید . ( این مرحله تمام محتویات SD Card شما را حذف میکند اگر اطلاعاتی دارید که به آنها نیاز دارید قبلا روی PC از آنها بک آپ تهیه کنید .
حالا دوباره به Settings ---> Applications ---> Development و اطمینان حاصل کنید که USB Debugging تیک داشته باشد و روشن باشد .
حالا گوشی را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید و دوباره به CMD برید و دستورات زیر را اجراء کنید و در پایان هر خط Enter را بزنید

کد:
cd\ cd\AndroidSDK\tools\ adb devices
حالا باید شماره سریال دستگاهتون را ببینید . اگر ندیدید مرحله اول را با دقت دوباره انجام دهید .
حالا دستورات زیر را تایپ کنید و بعد از هر خط کلید Enter را بزنید

کد:
adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid
یک کد ظاهر خواهد شد ، آن را بادقت یادداشت کنیو حالا مرحل زیر را انجام دهید
به این
برای دیدن لینکها
برای دیدن لینکها براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد] کلیک کنید
کلیک کنید
برید و کدی را که یادداشت کرده بودید را با دقت وارد کنید . حالا دکمه Reverse را بزنید و کد داده شده را یادداشت کنید .
حالا به این سایت برید و کد مرحله قبل و ایمیل خود را با دقت وارد کنید ؛ باید توجه کنید کدی را که دارید باید دو رقم یا حرف اول آن رو با صفر جایگزین کنید ( به عنوان مثال اگر کد شما 123456789 است با تغییر به 003456789 تبدیل بشه ) ؛ توجه داشته باشید که ایمیل را حتما صحیح وارد کنید ، چون ایمیج لازم برای ساختن گلد کارت به ایمیل شما ارسال خواهد شد . بعد از وارد کردن کد و ایمیل روی Continue کلیک کنید و منتظر ایمیلی باشید که goldcard.img را برای شما ارسال میکندو goldcard.img را در کامپیوتر خود ذخیره کنید .
حالا HxD Hex Editor را روی کامپیوتر خود نصب کنید .
حالا مموری کارت خود را از درون گوشی خارج کنید و با Card Reader به کامپیوتر متصل کنید تا به عنوان یک Removable Disk شناخته شود .
حالا برنامه HxD Hex Editor را باز کنید ( اگر در ویندوز ویستا یا 7 هستید با استفاده از Run as Administrator برنامه را باز کنید )
حالا در برنامه روی تب Extra کلیک کنید . حالا از اینجا Open Disk را انتخاب کنید و در زیر منوی Physical Disk گزینه Removable Disk را انتخاب کنید ؛ اطمینان حاصل کنید که “Open as ReadOnly” را حتما خاموش کنید یعنی تیک این قسمت را بردارید و حالا OK کنید تا باز شود .
دوباره به تب Extra بروید و حالا گزینه Open Disk Image را بزنید و حالا goldcard.img را که از ایمیل ذخیره کرده اید را باز کنید . تگر اینجا سوالی مبنی بر Size 512 - Hard Disks/Floppy Disks از شما پرسید Ok را بزنید .
در اینجا در بالای برنامه باید دو تب داشته باشید ، یکی تب SD Card و دیگری تب goldcard*
در این مرحله تب Goldcard را انتخاب کنید و از تب Edit گزینه Select All را انتخاب کنید و دوباره از تب Edit گزینه کپی را انتخاب کنید با این عمل همه محتویات یا همان کدهای داخل Gildcard را کپی میکنید .
حالا تب SD Card را انتخاب کنید و در قسمت Offset از 00000000 تا 00000170 را انتخاب کنید ( در این مرحله دقت کنید فقط از 00000000 تا 00000170 را انتخاب کنید نه بیشتر و نه کمتر ) حالا از تب Edit گزینه Paste را انتخاب کنید .
تب File را بزنید و حالا Save را انتخاب کنید .
برنامه HxD Hex Editor را ببندید .
خوب برای تست کافی است SD Card را یک بار از Card Reader خارج کنید و دوباره وارد کنید حالا اگر SD Card بدون مشکا باز شد ، شما مراحل را به درستی انجام داده اید و اگر نشد مراحل 12 تا 19 را با دقت بیشتر انجام دهید و ار دوباره به مشکل برخوردید باید یک SD Card جدید بگیرید و ظاهرا SD Card های Kingstone 2G برای این کار بهترین هستند ( البته من با SD Card اصلی روی Hero امتحان کردم و جواب گرفتم )
حالا گلد کارت را درون دستگاه خود قرار دهید و آن را ریبوت کنید .

دانگرید HTC Hero با استفاده از Gold Card :
برنامه HTC Sync را از این تاپیک دانلود و نصب کنید .
حالا گوشی را با اطمینان از بودن گلد کارت داخلش با کابل USb به کامپیوتر متصل کنید .
حالا از قسمت Notification گوشی خود گزینه HTC Sync را انتخاب کنید .
حالا این رام اصلی را از لینک زیر دانلود کنید . ( به زودی لینک مستقیم )
Hero RUU
حالا با داشتن گلد کارت ئاخل گوشی و اتصال به HTC Sync فایل RUU را بازکنید و مراحل را انجام دهید
بعد از این کار حالا به این آموزش برید و گوشی خود را روت کنید .


موضوعات مشابه: