اینکه برای یک نام جدید در اولین روزهای ارائه ی آن چه معادل فارسی انتخاب شود بسیار حائز توجه است. اما شاید بتوان Ice cream sandwich را همان بستنی نانی (حصیری) نامید که برای همه ی ما ایرانی ها لغتی آشنا و به نوعی ملموس است. مطمئناً با گذشت زمان، معادل های مناسب تری برای این اصطلاح در وب فارسی ارائه خواهد شد.
شایعات پیرامون نام گذاری آندروید درست پس از زمانی که آندروید Honeycomb (شانه ی عسل) منتشر شد آغاز گشت و به نظر می رسد بیشتر آن شایعات نیز درست از آب در آمده اند. Ice cream sandwich به عنوان نام آندروید بعدی توسط یکی از کارمندان انجمن های پشتیبانی آندروید گوگل تأیید شد.


[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  آنچه که مهم است این است که آندروید Ice cream sandwich یک به روز رسانی برای Honeycomb خواهد بود. این آندروید می تواند همان آندروید ۳٫۱ باشد که هفته ی پیش شرکت ادوبی (Adobe) با حواس پرتی صحبت از آن به میان آورد.
  به نظر می رسد صحبت هایی قبلی پیرامون اینکه به روز رسانی بعدی آندروید، Honeycomb را به اسمارت فون ها می آورد اشتباه بوده است. آندروید ۳٫۱ به احتمال زیاد هم بر روی تبلت ها و هم بر روی اسمارت فون ها قابل اجرا خواهد بود (البته با رابط های کاربری جداگانه برای هر یک).
  به احتمال زیاد در رویداد Google I/O 2011 (بزرگترین کنفرانس توسعه دهندگان گوگل) که سه شنبه ی هفته ی آتی برگزار خواهد شد رسماً از این نسخه از آندروید پرده برداری شده و به بسیاری از سئوالات و شبهات آن پاسخ داده خواهد شد.

  موضوعات مشابه: