به گزارش پایگاه اینترنتی unwiredview ، در حال حاضر صنعت ۳بعدی بزرگترین تحول در صنعت نمایشگرها به حساب می*آید و اکثر تلویزیون*ها و حتی برخی از تلفن های همراه به این سمت در حال حرکت هستند.

به گزارش فارنت، اما فناوری ۳بعدی در ابتدا برای صنعت سینما و پرده*های بزرگ پایه*گذاری شده بود و در صنعت تلفن همراه موبایل*های LG Optimus 3D و HTC EVO 3D در این میان پیشقدم بوده و به نوعی نسل اول در این میان به حساب می*آیند و خب تحولات بعدی در راه است.

خبرهایی منتشر شده است که حاکی از آن است که شرکت نوکیا در حال کار بر روی نسل بعدی صفحات ۳ بعدی درلابراتوار R&D خود است.

بر اساس طرح*های منتشر شده، در این فناوری که از آن به عنوان دستگاه نمایش و پردازش تصاویر Autostereoscopic یاد می*شود نوکیا فن*آوری ۳ بعدی خود را با دو صفحه نمایش تولید خواهد کرد که یکی ۳ بعدی بوده و دیگری ۲ بعدی خواهد بود و در آن سیستم دوربین جلویی تلفن همراه وظیفه پوشش و پیگیری حرکات چشمان کاربر را برعهده دارد .

اگر شما زاویه دید خود را تغییر دهید دیگر تصاویر ۳ بعدی برای شما تار نخواهد شد و صفحه نمایش دو بعدی نیز وظیفه یک کنترل لمسی را بر عهده خواهد داشت.

زاویه انگشتان بر روی صفحه نمایشی ۲ بعدی نیز به کمک دوربین برای تعیین محل کاربر و ارائه بهترین تصویر ۳ بعدی خواهد آمد.

البته فعلا این طرح در مراحل ابتدایی به سر برده و به نوعی فقط بر روی کاغذ اجرایی است و اگر روزی این طرح جامه حقیقت به خود بگیرد کاربران تلفن همراه بسیار خوشحال خواهند شد زیرا وارد نسل بعدی نمایشگرهای ۳ بعدی تلفن همراه شده* و مانند همیشه رقابت در بازار همواره به نفع کاربران خواهد بود.


موضوعات مشابه: