شرکت HP که تاکنون هیچ فعالیت به*خصوص در زمینه تولید گوشی انجام نداده بود، محصول جدید خود در این زمینه را با نام HP Veer 4G و از طریق شرکت مخابراتی AT&T وارد آمریکا کرد.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این گوشی هوشمند که با قرارداد دو ساله به قیمت 100 دلار فروخته می*شود، در دو رنگ سفید و مشکی ساخته شده و عنوان کوچک*ترین گوشی هوشمند دنیا مجهز به سیستم*عامل WebOS را به خود اختصاص داده است.
روی این گوشی هوشمند پردازنده Qualcomm NSN7230 نصب شده است که با توان 800 مگاهرتز فعالیت می*کند که البته در کنار آن پردازنده گرافیکی Adreno 205 نیز وجود دارد. از دیگر امکاناتی که در این محصول به کار رفته است می*توان به دوربین دیجیتالی 5 مگاپیکسلی با فوکوس ثابت، نمایشگر لمسی 6/2 اینچی و سیستم*عامل WebOS 2.1 اشاره کرد.
تمام امکانات یاد شده در این گوشی هوشمند که بسیار کوچک طراحی شده، جاسازی شده است و کارشناسان اندازه این محصول را معادل کارت*های اعتباری می*دانند.
شرکت HP برای این محصول قابلیت پشیتبانی از فناوری HP را در نظر گرفته است. این محصول همچنین می*تواند در شبکه HSDPA امکان اتصال بی*سیم به اینترنت و بارگذاری با سرعت 4/14 مگابایت در ثانیه را فراهم کند.

موضوعات مشابه: