سیستم*عامل موبایلی اندروید گوگل این روزها محبوبیت زیادی دارد و غالب کاربرانی که قصد خرید گوشی هوشمند جدید دارند، این سیستم*عامل را به محصولات مشابه موجود در بازار ترجیح می*دهند. این روند باعث شده است تا کارشناسان پیش*بینی کنند که آگوست 2011 فروشگاه اینترنتی Android Market گوگل از نظر تعداد برنامه*های عرضه و بارگذاری شده از فروشگاه App Store اپل پیشی بگیرد.

به گزارش ایستنا، کارشناسان مهم*ترین عامل در کاهش محبوبیت گوشی هوشمند آیفون و فروشگاه App Store نزد کاربران را افزایش محبوبیت اندرورد و کارایی بیشتر آن می*دانند و بر این اساس اعلام کرده*اند که تا پایان تابستان امسال در رقابت میان این دو سیستم*عامل اندروید پیروز می*شود.

شرکت تحقیقاتی Distimo که در زمینه تحلیل فروشگاه اینترنتی App Store فعالیت می*کند، یکی از نخستین گروه*هایی بوده است که موفقیت Android Marker را نسبت به فروشگاه اپل ظرف چند ماه آتی پیش*بینی کرده است. شرکت آرمانی research2guidance نیز اطلاعاتی منتشر کرده که به واسطه آن گفته می*شود از آگوست 2011 محبوبیت فروشگاه موبایلی گوگل بیشتر از فروشگاه اپل خواهد بود. طبق پیش*بینی انجام شده از آن ماه Android Market گوگل حاوی 425 هزار ابزار و نرم*افزار جدید خواهد بود.

لازم به ذکر است که تنها در آوریل سال جاری میلادی 28 هزار برنامه جدید وارد فروشگاه اینترنتی اندروید شد که در آن ماه اپل فقط 11 هزار برنامه جدید را به مجموع ابزارها و نرم*افزارهای خود افزود.


موضوعات مشابه: