ابزارهای موبایلی که کاربران آن را برای گوشی*های خود خریداری می*کنند این روزها محبوبیت فراوانی دارند و به بازار پرسود برای مراکز تولیدکننده این ابزارها تبدیل شده*اند که به گفته شرکت تحقیقاتی IHS iSuppli درآمد این مراکز همچنان رو به افزایش است.

به گزارش ایستنا، گزارش منتشر شده از سوی این شرکت تحقیقاتی حاکی از آن است که درآمد حاصل از فروش نرم**افزارها و ابزارهای موبایلی در فروشگاه*های عرضه کننده این خدمات وابسته به شرکت*های اپل، گوگل، نوکیا و RIM در مجموع 7/77 درصد درآمد این بازار را شامل می*شود و تا پایان سال جاری میلادی ارزش آن به 8/3 میلیارد دلار می*رسد. طبق پیش*بینی*های صورت گرفته ارزش این بازار در سال 2014 میلادی 3/8 میلیارد دلار خواهد بود.

در مقایسه با این رقم، طی سال 2010 میلادی ارزش بازار نرم*افزارها و ابزارهای موبایلی 1/2 میلیارد دلار بود که این رقم نیز نسبت به 6/830 میلیون دلار سال 2009 بسیار افزایش یافته بود.

"جک کنت"( Jack Kent) مدیر مرکز تحقیقات موبایلی شرکت IHS iSuppli در این خصوص توضیح داد: «در حالی که تمایل کاربران به خرید ابزارها و نرم*افزارهای موبایلی همچنان رو به افزایش است،* ما هم*اکنون شاهد رشد فروش بازی*های رایانه*ای و دیگر ابزارهای سرگرمی در گوشی*های هوشمند و رایانه*های لوحی هستیم که پیش*بینی می*کنیم درآمد این بخش نیز در سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشته باشد».

این مرکز تحقیقاتی پیش*بینی کرده است که تا انتهای سال جاری میلادی اپل از فروشگاه اینترنتی App Store مخصوص ابزارهای موبایلی 91/2 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد.

موضوعات مشابه: