به گفته قائم مقام مدير عامل همراه اول، بازار سرويس جيرينگ پول رايج دست مردم است و درواقع بازار آن بانكي نيست و جايي را هدف مي*گيرد كه مردم با آن سر و كار دارند.

حميدرضا نيكوفر- قائم مقام مدير عامل شركت ارتباطات سيار - در گفت*وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب اظهار كرد: اين سرويس جاي بانك را نمي*گيرد و خدمات بانكي ارائه نمي*كند.

او درباره امكان فعاليت بين*المللي اين سرويس گفت: اين امكان نيز وجود دارد اما قوانين و استانداردهاي خود را دارد كه قانون*گذاران مي*توانند همه اين* موارد را كنترل كنند.

وي با بيان اين كه جيرينگ يك سرويس خدمات مالي است كه به نظر آينده خوبي دارد، تصريح كرد: بخش بسياري از پولي كه روزانه خرج مي*كنيم به صورت نقد و خارج از سيستم بانكي در حال مبادله است و اين در حالي است كه در همه جاي جهان سرويس*هاي خدمات مالي برروي تلفن همراه بسيار مهم و قابل استفاده هستند.

نيكوفر ادامه داد: از سال گذشته اقدامات مورد نياز براي راه*اندازي اين سرويس را انجام داديم و كارهاي تجاري آن نيز انجام شده و در حال تست است كه در حال حاضر خود بنده نيز از اين سرويس استفاده مي*كنم.

قائم مقام مدير عامل همراه اول اظهار كرد: بخش*هايي از اين سرويس نيازمند مذاكره با بانك مركزي است كه بتوانيم به عموم مردم ارائه كنيم و در حال حاضر نيز اين آمادگي را داريم كه اين سرويس را در اختيار عموم مردم قرار دهيم.

به گزارش ايسنا جيرينگ سامانه خريد با تلفن همراه و جديدترين سرويس همراه اول است و با ارايه اين سرويس، ديگر مشترك نيازي به حمل اسكناس و سكه نخواهد داشت و درواقع كيف پول همراهي است كه براي انجام امور مالي مانند دريافت، پرداخت و خريدهاي روزانه مورد استفاده قرار مي*گيرد.

هم*چنين با سرويس جيرينگ مي*توان تمامي پرداخت*هاي روزانه خود اعم از خريد سوپرماركت، پرداخت وجه بنزين، كرايه تاكسي، صورت*حساب رستوران، پرداخت كليه قبوض، شارژ مشتركان اعتباري و... را حتي در نقاطي كه دسترسي به شبكه بانكي وجود ندارد، توسط تلفن همراه* انجام داد.

اما براساس برنامه*ريزي*هاي فعلي در صورت افتتاح اين سامانه براي عموم، مشتركان اين اپراتور با مراجعه به فروشگاه*هاي طرف قرارداد و كارت*هاي عضو شتاب و واريز وجه نقد به هر ميزاني كه بخواهند مي*توانند كيف پولشان را شارژ كنند.

جيرينگ پكيجي با شش سرويس است؛ انتقال شخص به شخص يكي از اين خدمات است كه با استفاده از آن مي*توان براي هر شخصي در هر زمان و مكاني پول واريز كرد. با استفاده از جيرينگ مي*توان قبوض، برق،* آب، گاز، تلفن ثابت، تلفن همراه و شهرداري را پرداخت كرد.

با جيرينگ، پول افراد به*صورت ايمن در گوشي همراه* ذخيره مي*شود و مي*توان تمام مايحتاج را با آن خريداري كرد، بدون آن*كه در كيف* پول نقد وجود داشته باشد.


موضوعات مشابه: