این روزها بازار جهانی گوشی*های هوشمند بسیار داغ شده است و فعالان صنعت جهانی تلفن*همراه به جای تولید گشوی*های معمولی بیشتر بر گوشی*های هوشمند تمرکز کرده*اند و سعی می*کنند از این طریق سهم بیشتری از بازار جهانی را در اختیار بگیرند.

به گزارش ایستنا، با توجه به افزایش علاقمندی کاربران برای خرید نسل جدید گوشی*های هوشمند و تولید هرچه بیشتر این محصولات و عرضه* آن*ها در بازار جهانی، کارشناسان بر پایه آخرین بررسی*های خود لیست مربوط به 5 گوشی هوشمند برتر دنیا را منتشر کردند.

گوشی هوشمند LG G2x

این گوشی هوشمند نخستین بار توسط شرکت مخابراتی T-Mobile وارد بازار آمریکا شد که البته در خارج از آمریکا با نام Optimus 2X شناخته می*شود. این محصول پردازنده دوهسته*ای دارد که به سیستم*عامل اندروید مجهز شده است و به نوعی قوی*ترین گوشی هوشمند موجود در بازار جهانی محسوب می*شود. نمایشگر لمسی این گوشی هوشمند 4 اینچ است و از دیگر امکانات قابل ملاحظه آن می*توان دوربین دیجیتالی 8 گیگابایتی با قابلیت تصویربرداری HD و تماس تصویری اشاره کرد.

گوشی هوشمند HTC Droid Incredible 2

این گوشی هوشمند که مدل جدیدتر مدل پیشین خود موسوم به Droid Incredible محسوب می*شود و محبوبیت فراوانی نزد کاربران دارد، نمایشگر لمسی 4 اینچی را در خود جا داده است که تصاویر در آن با کیفیت 800 در 480 پیکسل به نمایش درمی*آیند. برای این گوشی پردازنده تک*هسته*ای یک گیگاهرتزی در نظر گرفته شده است و از مهم*ترین امکانات آن می*توان به 16 گیگابایت حافظه داخلی، دوربین 8 مگاپیکسلی با قابلیت ذخیره تصاویر ویدیویی با کیفیت 720 پیکسلی HD و رم 768 مگابایتی اشاره کرد.

گوشی هوشمند Motorola Atrix 4G

این گوشی هوشمند که بهترین محصول موتورولا محسوب می*شود، از طریق شرکت مخابراتی AT&T عرضه شده است و کارشناسان آن را "فوق* تلفن*همراه" می*نامند. زیرا این محصول علاوه بر داشتن زیبایی ظاهری، نمایشگر بسیار باکیفیت و پردازنده دوهسته*ای را در خود جا داده است و در عین حال باتری آن می*تواند برای مدت طولانی انرژی مورد نیاز را در خود ذخیره کند. روی این گوشی نمایشگر لمسی 4 اینچی با کیفیت 540 در 960 پیکسل نصب شده و یک پردازنده دو هسته*ای یک گیگاهرتزی وظیفه پردازش اطلاعات در آن را برعهده دارد.

گوشی هوشمند HTC ThunderBolt

این محصول نخستین گوشی هوشمند در دنیا محسوب می*شود که مبتنی بر شبکه مخابراتی 4G LTE ساخته شده و هنوز هیچ رقیبی برای آن عرضه نشده است. این گوشی هوشمند نمایشگر لمسی 3/4 اینچی دارد و از دیگر امکاناتی که در آن به کار رفته است می*توان به پردازنده یک گیگاهرتزی، دوربین دیجیتالی 8 مگاپیکسلی با قابلیت تصویربرداری 720 پیکسلی HD و فلش LED، برقراری تماس*های تصویری، رم 768 مگابایتی و حافظه داخلی 8 گیگابایتی اشاره کرد.

گوشی هوشمند HTC EVO 4G

این محصول که یک سال از زمان تولد آن می*گذرد، بهترین گوشی هوشمند دنیا برای برقراری ارتباط با شبکه وایمکس است. این محصول بیشتین سرعت در شبکه 4G را دارد و از مهم*ترین قابلیت*های آن می*توان به نمایشگر لمسی باکیفیت، دوربین دیجیتالی حرفه*ای، باتری بادوام و سیستم*عامل اندروید Froyo اشاره کرد. این گوشی نمایشگر لمسی 3/4 اینچی دارد و روی آن پردازنده یک گیگاهرتزی، *دوربین 8 مگاپیکسلی،*رم 512 مگابایتی و سیستم برقراری تماس*های تصویری نصب شده است.