[براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد براي عضويت در سايت اينجا کليک کنيد]
 • و در صورتي که شما عضو سايت هستيد و لينكها مخفي هستند
  براي ديدن لينکها و تصاوير بايد عضو سايت و يا كاربر-VIP باشيد]  پس از معرفی پردازنده های بر پایه معماری Nehalem توسط کمپانی اینتل، مدل هایی که سوکت LGA 1366 را یدک می کشیدند و با اسم رمز هسته Bloomfield شناخته می شدند روانه بازار شدند. این مدل ها علیرغم اینکه دارای کنترلر حافظه 3 کاناله ( Triple Channel ) تعبیه شده بر روی Die پردازنده بودند اما محدودیت های عدیده ای برای استفاده از حافظه های با فرکانس کاری بالا ( بیش از 2000 Mhz ) در آن ها دیده می شد.

  این محدودیت ها با معرفی پردازنده هایی که با اسم رمز هسته Lynnfield معرفی می شدند تا حدود بسیار زیادی مرتفع شد. به گونه ای که با اختیار داشتن پردازنده هایی مانند مدل های مختلف Core i5 7xx و مخصوصا Core i7 8xx که دارای Divider حافظه 2:12 می باشند استفاده از حافظه های با فرکانس کاری بیش از 2000 Mhz حتی با Timing ( زمان تاخیر ) پایین با ولتاژ های متعارف VTT و VDIMM امکان پذیر می شد.

  کمپانی های حرفه ای ساخت و مونتاژ ماژول های حافظه نیز از قافله عقب نماندند ! به سرعت حافظه های فوق حرفه ای بهینه سازی شده با فرکانس های بالا، زمان تاخیر پایین و ولتاژ کاری مجاز برای این پلتفرم ( 1.65V ) توسط کمپانی های متعدد روانه بازار شدند.

  کمپانی باسابقه و خوش نام G.SKILL نیز از همان ابتدا مدل های مختلف زیادی را روانه بازار کرد. این مدل ها عمدتاً دارای فرکانس کاری بیش از 2000 Mhz بودند و به تازگی نیز معرفی مدل DDR3 2500Mhz با تایمینگ 28-9-11-9 2N در برنامه این کمپانی گنجانده شده.

  موضوعات مشابه: