دانشجویان و دانش*آموزان عصر حاضر نزدیکی زیادی با دنیای دیجیتال دارند و به گفته محققان متصل*ترین و پرارتباط*ترین نسل در تمام تاریخ محسوب می*شوند. برای بخش قابل ملاحظه*ای از این دانشجویان استفاده کاغذ و نوشتن مقاله* به روش*های سنتی غیرمعمول شده است و آن*ها سیستم*های الکترونیکی نوین را ترجیح می*دهند.

به گزارش ایستنا، مرکز تحقیقاتی WorldStrides به تازگی بررسی* را روی دانش*آموزان آمریکایی انجام داده و اعلام کرده است که برای این قشر از جامعه تلفن*همراه مهم*ترین نقش را ایفا می*کند.

این مرکز پیش*تر در سال 2005 میلادی مطالعه*ای را انجام داده و بر اساس آن دریافته بود که یک سوم از دانش*آموزان کلاس ششم در آمریکا صاحب تلفن همراه است. هم*اکنون با گذشت 6 سال مرکز یاد شده بررسی مشابهی را انجام داده و این بار دریافته است که یک*سوم این افراد گوشی هوشمند دارند و مابقی یک گوشی معمولی را در اختیار گرفته*اند.

طبق این گزارش، هم*اکنون 73 درصد دانش*آموزان کلاس ششم در آمریکا صاحب دستگاه قابل*حمل پخش موسیقی یا همان MP3 Player هستند که این رقم در سال 2005 میلادی 33 درصد گزارش شده بود.

نیمی از این دانش*آموزان اعلام کرده*اند که تمامی آزمون*های مدرسه را به صورت آنلاین انجام می*دهند که این رقم نسبت به آزمون*های آنلاین سال 2005 رشد سه برابری را نشان می*دهد.


موضوعات مشابه: