فروشگاه اینترنتی گوگل مخصوص سیستم*عامل موبایلی اندروید که با نام Android Market شناخته می*شود در کنفرانس Google I/O و مدیران این شرکت اعلام کردند که خدمات این فروشگاه اینترنتی را از این پس برای ساکنان 99 کشور جدید نیز ارایه می*کنند.

به گزارش ایستنا، شرکت گوگل ضمن تغییر ظاهر این فروشگاه برای گوشی*های هوشمند و رایانه*های شخصی، توضیح داد که بخش جدیدی برای جست*وجو ابزارهای مورد نظر به این فروشگاه افزوده است.

در بخش این فروشگاه نیز هم*اکنون نام 99 کشور جدید آورده شده است که کاربران می*توانند نام کشور خود را از بین آن*ها انتخاب کرده و خدمات مورد نظر خود را به زبان محلی خود و از طریق سرویس*های داخلی در اختیار بگیرند.

با توجه به افزایش محبوبیت سیستم*عامل اندروید نزد کاربران، فروشگاه اینترنتی Android Market نیز روز به*روز بزرگتر می*شود و طبق آخرین خبرهای موجود هم*اکنون بیش از 200 هزار برنامه مخصوص 300 دستگاه مختلف مبتنی بر سیستم عامل اندروید زوس آن عرضه شده است.

علاقمندان به سیستم*عامل اندروید تاکنون بیش از 5/4 میلیارد بار برنامه*های موجود در این فروشگاه را بارگذاری کرده*اند که این رقم نیز گویای بزرگتر شدن و افزایش محبوبیت این مرکز نزد کاربران جهانی است.